Úspěchy našich žáků

Školní rok 2022/2023

Tři medaile z MČR mladých kadeřníků a kosmetiček

HARMONIE je soutěž určená studentům středních škol, kteří studují v řádném denním studiu oborů vzdělání Kadeřník nebo Kosmetické služby. Mistrovství republiky se koná jedenkrát ročně a zástupci naší školy jsou jeho pravidelnými soutěžícími. Letos se tato akce konala již po sedmnácté ve čtvrtek 30. března v Jihlavě. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – v účesové tvorbě v dámské kategorii na živém modelu a na cvičné hlavě, v pánské účesové tvorbě a v dekorativní kosmetice.

A výsledky? Krásná druhá místa si z Jihlavy přivezli Natálie Sedláčková ze třídy H3A za zpracování Jarní romance v dámské kategorii na cvičné hlavě a Fabián Foldyna ze třídy H3B za pánský střih Pompadour. Zpracování živého dámského modelu na téma Culík žákyně Venduly Havelkové z H2B sice porotu nezaujalo natolik, aby ho posunula na vítězná místa, nicméně účes se jí povedl podle představ a zaslouží si minimálně naše ocenění za perfektní výkon i přes nominaci doslova za pět minut dvanáct.

Nejlepší umístění si přivezla z Jihlavy žákyně posledního ročníku oboru Kosmetické služby Marie Pavlíčková, která kategorii dekorativní líčení na téma Sahara ovládla a přivezla do Ostravy zlatý pohár.

Poděkování za vzornou reprezentaci a pomoc patří také modelům – Janu Kučerovi (EP2), Natálii Herudkové (H1A) a Terezii Kubinové (K4), stejně jako učitelkám odborného výcviku, které se podílely na přípravě našich studentů – Marcele Meinhardové, Ivě Baňochové, Renatě Kořené a Lence Mecové. Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy a oceněným blahopřejeme.

Fotogalerie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Kadeřníci a kosmetičky přivezli krásná umístění

Regionální soutěž mladých kadeřníků a kosmetiček s názvem Brněnské zrcadlo pokračovala letos již osmým ročníkem. Konala se ve čtvrtek 26. ledna 2023 v Brně.

V kategorii dekorativní kosmetika obsadily naše maturantky Marie Pavlíčková s modelkou Terezií Kubinovou krásné 2. místo líčením na téma Indická princezna. Na tuto soutěž je, včetně kostýmu, připravovala UOV Lenka Mecová.

Kadeřníci se utkali ve dvou disciplínách. V pánských účesech na téma Elvis Presley. V této kategorii se soutěže účastnil žák 3. ročníku Fabián Foldyna pod vedením UOV Ivy Baňochové a umístil se se svým modelem Martinem Michnou na krásném 2. místě.

V dámské disciplíně pak soutěžila žákyně 3. ročníku Karolína Židlíková s modelkou Julií Kratochvílovou na téma Mikádo v období 1. republiky. Jejich výkon byl ohodnocen 5. místem. Dámskou disciplínu připravovala a žáky na soutěž doprovázela UOV Marcela Meinhardová.

Všem modelům děkujeme a soutěžícím gratulujeme k jejich úspěchům.

Fotogalerie k soutěž na facebookových stránkách školy.

Porota soutěže Cesofoto opět ocenila volnou tvorbu našich studentů

Studenti oboru Fotograf se v několika posledních letech vezou na úspěšné vlně a obsazují přední příčky v regionálních i celonárodních soutěžích.

Také organizátoři 23. ročníku soutěže Cesofoto, pořádané OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava, ocenili hned několik našich mladých a nadějných studentů oboru Fotograf. V celorepublikovém finále tak převzali ocenění Sandra Kovaříková (za 2. místo v kategorii Volná tvorba) a Maxim Bajza (za 3. místo v kategorii Světlo maluje).

Autoři vítězných prací obdrželi své diplomy z rukou akademického sochaře Jiřího Plieštika z Písečného, který v posledních letech zanechal výraznou stopu i v našem kraji, neboť je autorem monumentální bronzové sochy orla dominující nově zrekonstruovanému prostoru orlovského náměstí.

Součástí slavnostního předávání cen byla také Plieštikova přednáška na téma Světlo, jelikož aktivity tohoto respektovaného výtvarného umělce se nikdy neomezovaly pouze na sochařství, ale námětem jeho tvorby byly vedle organických rostlinných tvarů i stylizované lidské figury, zachycené fotoaparátem. „Zabývám se tím, co je uloženo v podvědomí a nevědomí, zajímá mne světlo,“ sdělil mimo jiné přednášející studentům.

V celostátním kole soutěže uspěli také Daniel Novotný a Nela Kubánková (4. a 7. místo v kategorii Spolu, 5. místo v kategorii Pohledem minimalisty).

Odbornou porotu zaujaly soutěžní práce našich finalistů nejen výtvarným pojetím a originalitou, ale i technickým zpracováním a estetickým ztvárněním podle zvoleného námětu.

Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Fotogalerie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Tři medaile ze soutěže AR JUNIOR 2022

V prvním listopadovém týdnu se v Českých Budějovicích uskutečnil již 21. ročník dvoudenní celostátní soutěže aranžérů s názvem AR Junior.

První den soutěže ovládla disciplínu Drátěný program (alternativa výkladní skříně) Eliška Korchanová a nechala za sebou všechny své konkurentky. Do Ostravy si tedy přivezla zlatou medaili v této disciplíně. Stejně zabodovala také Sofie Jandorová v Písmu ručně psaném a tuto disciplínu vyhrála. Následovala soutěžní disciplína Plakát, v níž Tereza Kalafutová obsadila druhou příčku. Disciplína Dárkové balení přinesla Petře Kohutové čtvrté místo a Počítačová grafika Adéle Pretchové šesté místo. Maketa výkladní skříně, kterou vytvořila Karolína Bujochová, byla ohodnocena osmým místem, v soutěži s názvem Hodnocení očima žáků získala čtvrté místo.

Blahopřejeme třem oceněným žákyním a děkujeme všem zúčastněným za vynikající reprezentaci naší školy. Veliké poděkování náleží také učitelkám odborného výcviku, které všechny naše žákyně na tuto soutěž skvěle připravily.

Fotogalerie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Stříbrné medaile ze soutěže Zlatý masér 2022

Už 7. ročník má za sebou mezinárodní masérská soutěž žáků středních škol Zlatý masér, konaná tentokrát pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislava Folwarczného a náměstkyně primátora Statutárního města Havířova Mgr. Jany Feberové. Ani tentokrát na soutěži nechyběli naši žáci.

Ve čtvrtek 13. října si díky nim naše škola připsala další z úspěchů v této již tradiční masérské soutěži. I přes širokou konkurenci 17 středních škol (z toho dvou slovenských) si nakonec Vojtěch Velčovský, Vanessa Paprskářová a Kristýna Klubalová (z 3., respektive 4. ročníku oboru Masér sportovní a rekondiční) vybojovali v klimkovických sanatoriích poháry za 2. místo v soutěži tříčlenných družstev o nejlepší synchronní sportovní masáž. Kristýna k týmovému úspěchu navíc přidala po výborné sportovní masáži ještě 6. místo v kategorii jednotlivců.

Jsme rádi, že i letošní masérský tým (tentokrát pod vedením učitele odborného výcviku Mgr. Patrika Koláře) přidal další zápis do řady našich úspěchů na této prestižní soutěži. A potvrdil tím, že svou práci dělají jak naši žáci, tak i jejich učitelé na velmi vysoké úrovni. Děkujeme a gratulujeme!

Fotogalerie ze soutěže na facebookových stránkách školy.


Školní rok 2021/2022

Nela Kubánková získala 1. cenu v Národní soutěži amatérské fotografie

V sobotu 7. května 2022 vyvrcholil ve Svitavách 42. ročník Národní soutěže amatérské fotografie, kterého se v letošním roce zúčastnilo 120 fotografů a přátel fotografie.

V tomto oblíbeném celostátním klání s padesátiletou tradicí získala žákyně druhého ročníku oboru Fotograf Nela Kubánková, za svůj snímek s názvem Pomoz mi se odtud dostat, 1. místo v kategorii A01 do 16 let.

Jak řekl hlavní organizátor soutěže Milan Sedláček: „Posláním soutěže je nejen podpora uměleckého růstu amatérské fotografie, ale také představení toho nejlepšího, co se v posledním období zrodilo na celostátní úrovni.“

Oceněná žákyně okomentovala svůj soutěžní úspěch těmito slovy: „Jsem moc šťastná za toto ocenění. Ve Svitavách jsem poznala spoustu skvělých lidí, kteří se tak jako já zajímají o fotografii. Měla jsem možnost pověsit své fotografie na šňůru a poprvé tak diskutovat s ostatními fotografy o své tvorbě. Za tuto zkušenost jsem velmi vděčná.“

Gratulujeme!

Vítězství na soutěži Prodavač on-line 2022

Střední škola obchodu, řemesel a služeb v Ústí nad Labem letos uspořádala netradičně soutěž Prodavač on-line 2022 a mezi 19 oslovenými školami napříč Českou republikou jsme nechyběli také my.

Úkolem bylo sestavit dvoučlenný tým žáků oboru Prodavač 1. – 3. ročníku, zabalit láhev určenou pro muže, ručně napsat cenovku, natočit video nepřesahující pět minut a vše odeslat nejpozději do 12. 4. 2022 výběrové komisi.

Soutěžní video ke shlédnutí zde.

Žákyně 1. ročníku oboru Prodavač Jennifer Tišerová a Zuzana Žitníková se na tuto soutěž perfektně připravily a ve finále obsadily skvělé 1. místo.

Děvčatům i jejich učitelkám odborného výcviku děkujeme za vynikající reprezentaci školy!

Brněnské zrcadlo 2022

Kadeřníci, kadeřnice a kosmetičky studující zmíněné obory na naší škole se přihlásili do 8. ročníku MISTROVSTVÍ ŠKOL V ÚČESOVÉ TVORBĚ A DEKORATIVNÍ KOSMETICE. Soutěž se konala 12. 4. 2022 na SŠ v Brně, která zároveň nad akcí převzala záštitu. Zúčastnily se školy, jež jsou členy Asociace středních škol oborů Kadeřník a Kosmetické služby. Svou zručnost, kreativitu ve střihu, účesu a líčení mohli žáci předvést v těchto kategoriích:

ÚČESOVÁ TVORBA – PÁNSKÁ KATEGORIE

Soutěžní téma: COOL MEN’S – (UNDERCUT) 2022
Soutěžící William Bendinha obsadil krásné 2. místo s modelem Robertem Bohoňkem.

ÚČESOVÁ TVORBA – CVIČNÁ HLAVA

Soutěžní téma: SPOLEČENSKÝ ÚČES VE STYLU PUNKU
Soutěžila žákyně druhého ročníků Patricie Hlavsová, která se umístila na 7. místě.

DEKORATIVNÍ KOSMETIKA

Soutěžní téma: BOHYNĚ OLYMPU
4. místo obsadila žákyně čtvrtého ročníku Tereza Chvilová s modelkou Kristýnou Pawlicovou.

Soutěže se kromě žáků zúčastnily i učitelky odborného výcviku vzdělávacího oboru Kadeřník Mgr. M. Meinhardová v kategorii cvičná hlava, v pánské kategorii I. Baňochová a v oboru Kosmetické služby L. Mecová. Velké díky patří UOV jednotlivých oborů a fotografům za originální portréty modelů. Všem děkujeme za vynaložené úsilí a reprezentaci školy.

Fotosoutěž „Do hlubin studentova bytí“

V pondělí 6. prosince 2021 si v zastupitelském sále Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih v Ostravě-Hrabůvce převzala trojice žákyň oboru Fotograf ocenění za své nejlepší snímky v rámci 12. ročníku populární fotografické soutěže organizované Střední průmyslovou školou stavební v Ostravě–Zábřehu.

V kategorii Nejlepší fotografové do 18 let získala 5. místo Sára Prokopovská. Cenu starosty městského obvodu Ostrava-Jih dále obdržela Sandra Kovaříková. Nela Kubánková pak obhájila Cenu Asociace středoškolských klubů ČR.

Ceny předala vítězům místostarostka městského obvodu Ostrava-Jih Mgr. Dagmar Hrabovská, členka zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih Mgr. Hana Štanglerová a ředitelka Střední průmyslové školy stavební v Ostravě PaedDr. Zdeňka Klečková.

Záštitu nad fotosoutěží opět převzal hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., a starosta městského obvodu Ostrava-Jih Bc. Martin Bednář. Fotosoutěž pořadatelsky zajišťovala Asociace středoškolských klubů ČR z. s., a to za finanční podpory Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih, firmy SDS komplexní stavby s. r. o. a firmy Deichmann obuv s. r. o.

Nejlepší fotografie budou během ledna 2022 ke zhlédnutí v obchodním centru Avion Shopping Park a od února do března v obchodním centru Fórum Nová Karolina.

Blahopřejeme k zaslouženému úspěchu a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy!

Fotogalerie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Mladí fotografové poměřili svůj talent v celonárodní soutěži

Již 22. ročník „středoškolské soutěže pro budoucí fotografy CESOFOTO 2021“ vyhlásila v březnu letošního roku Obchodní akademie, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava. Žáci prvních až čtvrtých ročníků oboru Fotograf z celé České republiky soutěžili v celkem v pěti kategoriích rozdělených podle jednotlivých ročníků. Z naší školy postoupili do republikového finále tito žáci:

 • v kategorii Sociální dokument: Karolína Škarpová (4. ročník) – 2. a 7. místo a Jaromír Ožana (3. ročník) – 5. místo
 • v kategorii Reklamní zátiší: Michaela Šabacká (3. ročník) – 4. místo
 • v kategorii Poezie ve fotografii a Volná tvorba: Nela Kubánková (2. ročník) – 5. a 7. místo.

Odborná porota složená z profesionálních fotografů pak na začátku prosince vybrala nejlepší soutěžní práce, které ji zaujaly jak výtvarným pojetím a originalitou, tak i technickým zpracováním a estetickým ztvárněním podle zvoleného námětu.

Uvedená kritéria tedy nejlépe splnila Karolína Škarpová ze 4. ročníku oboru Fotograf, a to svým černobílým portrétním snímkem, za který obdržela 2. místo v kategorii Sociální dokument. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Fotogalerie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Dvojnásobný medailový úspěch na soutěži Zlatý masér

Šestý ročník soutěže Zlatý masér přinesl žákům naší školy umístění na stupních vítězů v obou soutěžních kategoriích. V konkurenci 15 škol účastnících se této masérské soutěže uspěl jak Richard Mojžysz 2. místem v kategorii Sportovní masáž, tak i dvojice Anna Krayzlová a Michal Tesař, která vybojovala 3. příčku v kategorii Synchronní sportovní masáž. Úspěšné trio žáků 4. ročníku oboru Masér sportovní a rekondiční pod vedením učitele odborného výcviku Bc. Patrika Koláře si tak ze Sanatorií Klimkovice odvezlo kromě dobrého pocitu z výborně odvedené masérské práce také hodnotné ceny a poháry za umístění mezi nejlepšími. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Fotogalerie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Titul 2. VICEMISS RENETA míří na naši školu

MISS RENETA, mezinárodní soutěž krásy studentek středních škol, se koná již od roku 1993. Její 28. ročník pod názvem HVĚZDY HVĚZDÁM se konal 24. 9. 2021 v Kulturním domě Leoše Janáčka Havířov-Podlesí.

Finálový večer s úžasnou atmosférou plnou hvězdných hostů, moderátory Vladimírem Hronem a Olgou Lounovou, se opravdu vydařil. Letošní korunku krásy MISS RENETA 2021 získala Emma Lehotská, 1. vicemiss se stala Klaudia Grófová a 2. VICEMISS RENETA Terezie Kubinová, studentka naší školy. Velká gratulace a děkujeme za reprezentaci naší školy!

Fotogalerie k článku na facebookových stránkách školy.


Školní rok 2020/2021

Úspěch ve fotografické soutěži SPŠ stavební

Naši žáci se zúčastnili fotosoutěže, kterou pořádala Střední průmyslová škola stavební, Ostrava. Jedná se již o jedenáctý ročník, který letos nesl název Voda – základ života.

Hned čtyři žáci prvního ročníku dostali svá krásná ocenění za fotky. Nela Kubánková se v kategorii do 18 let umístila na 4. místě a na 6. místě skončila Věra Namyslová. Cenu městského obvodu Ostrava-Jih dostali Sandra Kovaříková a Damián Kožušník.

Cenu hejtmana Moravskoslezského kraje obdržela Šarlota Plušková a cenu městského obvodu Ostrava-Jih její spolužačka Markéta Kubátová. Obě jsou žákyně třetího ročníku oboru Fotograf.

Z důvodu covidové pandemie letos nemohla být uskutečněná vernisáž, ale na fotky našich vítězů se můžete podívat do konce prosince 2020 v obchodním domě Forum Nová Karolina. Poté bude instalace fotek přesunuta do nákupního centra Avion Shopping Park.

Galerie soutěžních fotografií na facebookových stránkách školy.

Fotografové sbírají ceny „covid – necovid“

Navzdory uzavření škol a distanční výuce se i v letošním roce uskutečnilo každoroční celorepublikové klání středních škol s výukou fotografie – Cesofoto 2020, realizované OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava. Ačkoliv koronavir tradiční soutěž nezastavil, přesto ji poznamenal. Změnil se způsob odevzdávání a hodnocení fotografických prací, z papírové podoby na elektronickou a dále pandemie připravila žáky o oblíbenou besedu s významnou osobností české fotografie, kde se v minulých letech představila taková jména jako Karel Cudlín, Jan Šibík, Stanislav Petera a další. Vývoj událostí poznamenal i předání cen za medailové umístění, které si výherci slavnostně nepřevezmou v jihlavském Domě kultury, ale v případě našich žáků v nově zrekonstruované budově porubského Střediska praktického vyučování na ul. O. Jeremiáše.

A jak tedy naši mladí tvůrci nakonec obstáli v konkurenci odborných škol z Brna, Českých Budějovic, Děčína, Jihlavy, Nitry a Vizovic? Díky jejich samostatnému a zodpovědnému přístupu výborně!

Šarlota Plušková, studentka 3. ročníku, získala první místo v kategorii Svatební zátiší a její spolužačka Veronika Kostková, pak v téže kategorii obhájila krásné druhé místo.

Závěrem bychom rádi konstatovali, že naši školu těší kromě úspěchu studentek rovněž fakt, že se podařilo fotografickou soutěž na republikové úrovni nejen udržet, ale přes všechna omezení dotáhnout do zdárného konce. Nemalý dík za to patří nejen vedení jihlavské školy, ale i tamním vyučujícím.

Galerie soutěžních fotografií na webových stránkách školy.


Školní rok 2019/2020

Druhé místo kosmetiček na soutěži Brněnské zrcadlo 2020

Dne 23. 1. 2020 se konala soutěž Brněnské zrcadlo 2020. Kosmetičky se zúčastnily soutěže v dekorativní kosmetice na téma WILD ORCHID. Jana Rybková, žákyně čtvrtého ročníku oboru Kosmetické služby, s modelkou Terezou Kubínovou, žákyní 1. ročníku téhož oboru, získala 2. místo. Gratulujeme!

Šaty pro modelku zapůjčil salon el Styl s.r.o., Masarykovo náměstí 14, Ostrava. Děkujeme.

Fotografie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Kadeřníci na Brněnském zrcadle 2020 dvakrát druzí

Dne 23. 1. 2020 se konal již 7. ročník soutěže mladých kadeřníků a kosmetiček Brněnské zrcadlo 2020. Naši školu zde reprezentovali v dámské kategorii žákyně 2. ročníku Veronika Starovičová – s tématem „ANGELIKA“ (cvičná hlava), v tématu „NADČASOVÉ MIKÁDO“ (živý model) pak také Robert Škavran, žák 3. ročníku, s modelkou Kateřinou Radetzkou. Ti se umístili na krásném 2. místě. V pánské kategorii – elegantní pánský účes „CANADIAN“ – se rovněž umístila na 2. místě žákyně 3. ročníku Lucie Součková.

Robertovi i Lucii gratulujeme a můžeme říci, že důvodem jejich úspěšného umístění nebyly jen vlohy pro tento obor, ale také pořádná dávka píle a trpělivosti.

Fotogalerie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Postup do krajského finále ve volejbalu dívek

Volejbalový tým dívek si zajistil postup do krajského finále výborným výkonem pod vysokou sítí. Michaela Hepová – kapitánka, Johana Sukeníková (obě z třídy M3), Andrea Knoppová (EP2), Barbora Papírníková (EP4), Veronika Čaverová (H1A), Nela Dluhošová (H2A), Natálie Bijoková (K1), Karolína Galušková (K2), Magdaléna Kubánková (K4), Sabina Kremzerová (M1), Jolana Šmídlová a Sabina Valchařová (obě z M2) vytvořily vítězné družstvo už v základním kole městského přeboru středních škol skupiny „C“, které se odehrálo na půdě naší školy dne 11. 11. 2019, a také dne 13. 12. 2019 ve sportovní hale Gymnázia v Ostravě-Zábřehu, když nedalo šanci žádnému z účastníků a přesvědčivě okresní kolo vyhrálo bez ztráty setu. Všem výše uvedeným reprezentantkám naší školy za dosažené výsledky děkujeme a blahopřejeme!

Fotogalerie volejbalového týmu na facebookových stránkách školy.

Mladí fotografové opět zazářili

Čtyři první, jedno druhé a třetí místo obsadili naši mladí fotografové ve 20. ročníku celoevropské soutěže Cesofoto 2019 pro studenty oborů vzdělání se zaměřením na fotografii.

Žáci soutěžili v několika kategoriích rozdělených po ročnících. Úkolem soutěžících bylo co nejlépe ztvárnit realitu podle zadání. Odborná porota složená z profesionálních fotografů hodnotila originalitu, nápad a zpracování přihlášených snímků.

Do bleskové soutěže vyhlášené ředitelem OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava, která se konala v den slavnostního vyhlášení výsledků soutěže, se přihlásila studentka čtvrtého ročníku Petra Petřeková. Téma bleskové soutěže, jako každý rok, vyhlásil ředitel OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava, těsně před jejím zahájením. Také v této kategorii obhájila Petra Petřeková první místo.

Zajímavostí letošního ročníku soutěže byl jistě i fakt, že se jej vedle středních škol z Českých Budějovic, Děčína a Vizovic, zúčastnily také dvě zahraniční školy. Jednalo se o Staatliche Berufsbildende Schule z německé Gery a Strednú odbornú školu techniky a služeb ze slovenské Nitry.

Fotogalerie k článku na facebookových stránkách školy.

Úspěch aranžérů na soutěži AR Junior 2019

Ve dnech 7. – 8. 11. 2019 se uskutečnila celostátní soutěž AR Junior v Českých Budějovicích. Tradičně bylo vyhlášeno dvanáct disciplín. Naši žáci přijali výzvu a zapojili se s dvanácti pracemi do osmi z nich.

Aranžovali výkladní skříň, dvě makety výkladní skříně a drátěný program, navrhli tři plakáty, účastnili se také ručně psaného textu. V rámci kreativního balení se zapojili do disciplíny dárkového balení. Také se zúčastnili disciplíny na volné téma „Děti dětem“, kdy tyto výrobky byly věnované dětem v centru pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením ARPIDA.

A jak jsme se tedy umístili?

 • s plakátem na téma: „25 let výstavy Vzdělání a řemeslo“ jsme získali 1. a 2. místo.
 • na místě druhém jsme se umístili s dárkovým balením „Krabice na obuv“ a aranžování makety výkladní skříně na téma „Přežije tištěná kniha?“
 • krásné 3. místo jsme si odvezli za aranžování drátěného programu na téma „Ateliér – ruční práce“, aranžování makety výkladní skříně se stejným tématem „Přežije tištěná kniha?“ a za disciplínu „Písmo ručně psané“ s textem písně Marty Kubišové.

Jmenujme také další umístění, za které také patří velké poděkování: 5. místo ve volné disciplíně „Děti dětem“, 6. místo – aranžování výkladní skříně hodnocené hodnotiteli, 7. místo aranžování výkladní skříně hodnocené očima žáků a počítačová grafika, která se zároveň umístila na místě 9. s tématem „Obal na gramofonovou desku-singl hudba“. Na místě 12. jsme se umístili s plakátem na již zmíněné téma „25 let výstavy Vzdělání a řemeslo“.

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy a zároveň musíme poděkovat také učitelům OV za zodpovědný přístup při přípravě žáků na tuto prestižní celorepublikovou soutěž.

Fotogalerie ze soutěže na facebookových stránkách školy.

Vítězství na soutěži Zlatý masér 2019!

24. 10. 2019 se žáci 3. ročníku Denisa Adamcová, Alex Benka-Rybár a Jiří Červenka spolu s Jakubem Honem z M4 zúčastnili 5. ročníku mezinárodní soutěže středních škol Zlatý masér v Sanatoriích Klimkovice. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích:

 • sportovní masáž – kategorie jednotlivců,
 • alternativní masáž – kategorie tříčlenných družstev.

Ve sportovní masáži se Jakubovi podařilo vybojovat 1. místo, v havajské masáži jsme se probojovali do první poloviny všech soutěžících. Žáky v obou kategoriích připravila Mgr. Lenka Lacinová, učitelka odborného výcviku. Všem našim úspěšným mladým masérům gratulujeme!

Fotogalerie ze soutěže na facebookových stránkách školy.


Školní rok 2018/2019

Anna Svobodová získala ocenění České ručičky

Významného ocenění České ručičky se dočkala žákyně 4. ročníku oboru Kosmetické služby Anna Svobodová. Tuto cennou plaketu si zasloužila letošním vítězstvím na celorepublikové soutěži mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie, kde ovládla kategorii Dekorativní kosmetika. Na soutěž Annu připravovala učitelka odborného výcviku Šárka Dudkevič, která s ní následně cenu také přebrala. Gratulujeme!

České ručičky jsou největší přehlídkou řemesel a řemeslných oborů v České republice. Cílem organizátorů je popularizace učňovského školství v očích mladých lidí, jejich rodičů, učitelů i široké veřejnosti. Na základě výsledků odborných soutěží, v jejichž porotách zasedají významní zástupci profesních cechů, asociací a sdružení, je každoročně uděleno a na slavnostním galavečeru předáno přibližně dvacet těchto ocenění – v každém oboru vždy pouze jedinému žákovi, tomu nejlepšímu ve svém oboru a kategorii v daném školním roce.

Fotografie k článku na facebookových stránkách školy.

Úspěch Štěpánky Parvové v Národní fotografické soutěži

V sobotu 11. května 2019 byly vyhlášeny výsledky 39. národní soutěže amatérské fotografie ve Svitavách. Slavnostního ocenění, které proběhlo v Ottendorferově domě, se rovněž zúčastnila Štěpánka Parvová, žákyně 4. ročníku oboru vzdělání Fotograf, která si z rukou předsedkyně poroty, PhDr. Věry Matějů, převzala čestné uznání za snímek s názvem Dnes otevřeno.

Součástí slavnostního vyhlášení výsledků byla komentovaná prohlídka výstavy v Městském muzeu a Galerii, na které byli zastoupeni svými snímky také žáci třetího ročníku Petra Petřeková a Vojtěch Valenta.

Organizátoři soutěže, pořádané Národním informačním a poradenským střediskem pro kulturu NIPOS-ARTAMA, Střediskem kulturních služeb Svitavy, za spolupráce Městského muzea a galerie ve Svitavách a Svazem českých fotografů konstatovali, že letošního 39. ročníku Národní soutěže pro mladé autory do 21 let se zúčastnilo 209 autorů a 5 kolektivů, kteří zaslali 832 fotografií.

Jak uvedl porotce a organizátor pan Milan Sedláček: „Posláním soutěže by měla být konfrontace tvorby fotografů, kteří nejsou na své tvorbě existenčně závislí.“ Národní soutěž a následné výstavy tak nejen představily ty nejlepší snímky z celostátní produkce talentovaných fotografů, ale také napomohly dalšímu uměleckému růstu zúčastněných studentů oboru fotograf, za což pořadatelům patří ohromné poděkování.

Fotogalerie k článku na facebookových stránkách školy.

První a druhé místo kosmetiček na soutěži Harmonie 2019

Dne 14. 3. 2019 se v Brně konalo mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček HARMONIE 2019. Kosmetičky se zúčastnily soutěže v dekorativní kosmetice na téma ORIENT. Anna Svobodová, žákyně čtvrtého ročníku, spolu s modelkou Andreou Gadulovou získaly 1. místo. Vítězka se zúčastní slavnostního předávaní cen na akci zvané České ručičky. Kategorii nail art na téma KYTICE naši školu reprezentovaly Magdaléna Kubánková, žákyně třetího ročníku, s modelkou Terezou Chvílovou z 1. ročníku. Děvčata se umístila na skvělém 2. místě. Gratulujeme!

Fotografie ze soutěže na facebookových stránkách školy.

Úspěch aranžérů na soutěži AR Junior 2018 v Českých Budějovicích

Ve dnech 8. – 9. 11. 2018 se uskutečnila celostátní soutěž aranžérů v Českých Budějovicích. Vyhlášeno bylo celkem 12 soutěžních disciplín s určenými tématy. Naši žáci soutěžili v osmi disciplínách – aranžování výkladní skříně, zhotovení makety VS, návrh na plakát, počítačové grafika, písmo ručně psané, dárkové balení, špendlení na živý model a aranžování na drátěný program.

Letos jsme se umístili celkem třikrát na prvním místě, pětkrát na místě druhém, dvakrát na čtvrtém a na šestém místě čtyřikrát.

S plakátem na téma „100 let Československa“ jsme zvítězili spolu s maketou výkladní skříně na téma „Není Éčko jako Éčko“ a počítačovou grafikou s návrhem na diplom.

Aranžování na drátěný program „Svět barev“, maketa výkladní skříně s již zmíněným tématem „Není Éčko jako Éčko“ a aranžování výkladní skříně „Hrajeme si každý den“ – to jsou disciplíny, se kterými se žáci umístili na místě druhém.

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Zároveň musíme poděkovat také učitelům OV za zodpovědný přístup při přípravě žáků na tuto prestižní celorepublikovou soutěž.

Fotogalerie ze soutěže na facebookových stránkách školy.

Zlatý masér 2018

18. 10. 2018 se žáci studijního oboru Masér sportovní a rekondiční zúčastnili 4. ročníku celorepublikové soutěže žáků středních škol v masérských dovednostech. V prostorách Sanatorií Klimkovice žákyně Sára Fusková vybojovala pro naši školu 1. místo v kategorii Sportovní masáž.

Tentokrát jsme rovněž soutěžili v kategorii Havajská masáž, kde se nám podařilo umístit se na 4. místě. Žákyně Zuzana Nemethová s Jaroslavou Dostálovou předvedly precizně sehranou čtyřruční masáž. Modelem pro obě kategorie byl Radim Horejsek. Soutěž Zlatý masér probíhala pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislava Folwarczneho a primátorky Statutárního města Havířova Mgr. Jany Feberové. Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy.

Fotogalerie ze soutěže na facebookových stránkách školy


Školní rok 2017/2018

Miss Reneta 2018 – Vendula Plucnarová

Ve středu 20. června proběhlo finále letošního ročníku soutěže krásy středoškolaček z Česka, Slovenska a Polska. Slavnostní večer se konal v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově-Podlesí. Provázeli jím Jan Čenský a Maroš Kramár. Z deseti finalistek 22členná porota zvolila za Miss Renetu 2018 naši studentku prvního ročníku oboru Kosmetické služby Vendulu Plucnarovou.

Výherkyni, nejkrásnější studentce roku 2018, děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a moc blahopřejeme k vítězství.

Fotografie ze soutěže na facebookových stránkách školy.

Beachvolejbalisté čtvrtí v republice

Velký beachvolejbalový úspěch zaznamenali v uplynulých dnech žáci naší školy. Na jeho počátku stál v pátek 1. 6. 2018 městský přebor středních škol v plážovém volejbalu. Naši školu reprezentovaly dvě chlapecké dvojice (Matěj Lex – Tomáš Kopecký a Martin Sýkora – Filip Twardzik) a jedna dívčí dvojice (Michaela Hepová – Magdaléna Kubánková). Chlapecká dvojice Lex – Kopecký vyhrála základní skupinu bez ztráty bodu, v semifinále hladce porazili SPŠE a stejně tak ve finále porazili Sportovní gymnázium Ostrava, čímž si zajistili postup z prvního místa do krajského kola. Dívky svou skupinu také hladce vyhrály. V semifinále porazily „B“ tým Sportovního gymnázia, ve finále pak sice podlehly „A“ týmu Sportovního gymnázia Ostrava, ale i tak si zajistily postup z 2. místa do krajského kola.

V úterý 5. 6. 2018 proběhlo krajské finále v Opavě a naši žáci byli opět úspěšní. Dvojice Lex – Kopecký se celkově umístila na 2. místě za Mendelovým gymnáziem Opava, díky čemuž si chlapci zajistili postup do republikového finále v Praze na Strahově. Dívčí dvojice Hepová – Kubánková hrála také velmi dobře, bohužel v rozhodujícím boji o 2. místo dívky podlehly Sportovnímu gymnáziu. Celkově se tedy umístily na 3. místě v kraji a republikové finále jim jen těsně uniklo. I tak zaslouží velkou pochvalu.

O týden později, v úterý 12. 6. 2018, pak došlo na již zmiňované republikové finále na pražském Strahově. Šestnáct chlapeckých a stejný počet dívčích týmů bojovalo o titul mistrů republiky a o ceny dodané předsedou Českého volejbalového svazu, Markem Pakostou. Žáci i žákyně hráli zkrácené, jedenáctibodové sety. Naše dvojice Lex – Kopecký se i tentokrát probojovala až do závěrečných bojů. Nejprve se týmy utkaly ve čtyřech čtyřčlenných skupinách o nasazení do vyřazovacího pavouka hraného na jednu porážku. Základní skupinu vyhráli Tomáš a Matějem bez ztráty bodu, porážky pak přišly až v samotném závěru turnajového pavouka. Nejprve chlapci v semifinále podlehli celkovému vítězi turnaje, hráčům pražského Gymnázia Nad Štolou, a poté ve velmi vyrovnaném zápase o 3. místo podlehli ve třetím setu (který pro zranění Matěje Lexe nedohráli) dvojici z Mendelova gymnázia z Opavy. V celorepublikové konkurenci tedy skončili na celkovém 4. místě. V této silné konkurenci se jedná o výborné umístění! Gratulujeme!

Fotogalerie z beachvolejbalu na facebookových stránkách školy.

Úspěšný postup do finále v soutěži Photocontest 2018

Ve středu 21. března 2018 v 10 hodin proběhlo ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Photocontest 2018, která probíhá v rámci nejrozsáhlejšího odborného vzdělávacího projektu v oblasti digitální fotografie pro žáky středních a základních škol a pedagogy z celé České republiky s názvem Photobase, pod záštitou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Naši školu zde svými působivými snímky, které se staly ozdobou aktuálního ročníku, reprezentovali dva finalisté, Štěpánka Parvová ze třetího a Tomáš Junga z druhého ročníku učebního oboru s maturitou Fotograf.

Do finálového kola, do kterého oba naši studenti úspěšně postoupili, sedmičlenná odborná porota, v jejímž čele také v letošním roce stanul oceňovaný fotograf Adolf Zika, vybrala snímky Štěpánky Parvové a Tomáše Jungy z celkového počtu 1607 pro výstavu na Novoměstské radnici, která se koná od 22. března do 1. dubna 2018 (kromě pondělí) od 10 do 18 hod. Letošního ročníku se účastnilo 734 studentů z rekordních 119 škol celé České republiky.

Fotogalerie ze soutěže na facebookových stránkách školy.

Soutěž Harmonie 2018 byla pro kadeřníky velmi úspěšná

Na Brněnském výstavišti se 15. března 2018 konalo Mistrovství republiky v účesové tvorbě. Soutěž je určena žákům středních škol, jež navštěvují denní formu učebního oboru Kadeřník. Mistrovství republiky se koná pravidelně jednou ročně.V dámské kategorii na živém modelu pro letošní rok bylo zvoleno téma „DUHOVÉ MÁMENÍ“, kde naše žákyně Veronika Marténková z H2A spolu s modelkou Terezou Cygánkovou z H3A vyhrály úžasné 1. místo.

Dámskou kategorii na cvičné hlavě s tématem „ÚČES BUDOUCNOSTI“ reprezentovala Lucie Součková z H1B , která obsadila krásné 3. místo.

V pánské kategorii s tématem „JDEME S DOBOU“ nás reprezentoval Filip Ožana z H3B a spolu se svým kamarádem Marianem obsadili chvályhodné 6. místo.

Všem výše jmenovaným děkujeme za skvělou reprezentaci školy. A velké díky patří i všem učitelům odborného výcviku a teorie, kteří žáky připravovali.

Fotogalerie ze soutěže na facebookových stránkách školy.

AR Junior 2017

Ve dnech 23. a 24. listopadu 2017 proběhla soutěž AR Junior 2017 v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2017 v Českých Budějovicích. Tato soutěž je určena žákům oboru Aranžér prvního až třetího ročníku, a proto jsme se jí opětovně zúčastnili.

Organizátor soutěže, Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola v Českých Budějovicích, vyhlásil celkem 12 disciplín. Naše škola se zapojila do devíti z nich – Aranžování výkladní skříně a makety VS, Plakát, Počítačová grafika, Písmo ručně psané, Kresba zátiší, Drátěný program, Špendlení na živý model a Volné téma. Z těchto jmenovaných kategorií jsme se propracovali k pěti prvním místům, získali jsme také jedno druhé místo, čtvrté a páté.

Učitelky odborného výcviku – Věra Kolářová, Šárka Macháčková, Petra Krchová a Mgr. Simona Boháčová – připravovaly žáky na tuto soutěž již od zahájení školního roku. Velmi si ceníme jejich iniciativy a obětavosti, zároveň ale musíme poděkovat žákům, kteří se do této akce zapojili a přijímali od svých učitelů cenné rady, poznatky a zkušenosti.

Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy!

Fotogalerie ze soutěže na facebookových stránkách školy.

2. místo na soutěži Zlatý masér

Ve čtvrtek 19. 10. 2017 se masérka Sára Fusková a model Adam Botur (oba z třídy M3) zúčastnili 3. ročníku soutěže Zlatý masér. Akce se opět konala v lázních Klimkovice a studenti naší školy soutěžili v oboru Sportovní masáž. Prvenství nakonec mladým masérům uteklo o jednu desetinu, nicméně i 2. místo, které nakonec obsadili, je velkým úspěchem. Blahopřejeme!

Fotografie ze soutěže na facebookových stránkách školy.


Školní rok 2016/2017

Sbírka čtvrtých míst z Harmonie 2017

V úterý 28. března 2017 jsme se již tradičně zúčastnili Mistrovství České republiky mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2017, které se konalo v Brně.

Kadeřnice soutěžily v dámské i pánské kategorii a výsledky jsou následující: V dámské kategorii jsme se setkali s tématem Historický účes v moderním pojetí inspirovaný do doby císařovny Sissi. Soutěžící Nikol Zahradníková se s účesem na cvičné hlavě umístila na 4. místě. Žákyni připravovala učitelka odborného výcviku V. Horutová. Lucie Šabatová, kterou připravovala R. Strouhalová, obsadila se svým dámským modelem rovněž 4. pozici. A do třetice se 4. příčka stala osudnou i pro soutěžící Alžbětu Fojtáchovou s jejím elegantním účesem Pompadúr, které k cestě za úspěchem pomáhala D. Ožogová.

Kompletní sbírku pomyslných bramborových medailí pak doplnila i zástupkyně v soutěži kosmetiček v kategorii dekorativního líčení, tentokrát na téma Rapsodie v modrém. Studentka Denisa Rožková s modelkou Veronikou Buchbauerovou (obě ze třídy K4) dokončily soutěž jak jinak než čtvrté.

I přesto, že na pomyslné stupně vítězů všem soutěžícím krůček chyběl, k jejich výborným umístěním jim gratulujeme a děkujeme za vzornou přípravu a účast v soutěži.

Fotogalerie soutěžních modelů na facebookových stránkách školy.

Futsalistkám těsně uniklo celorepublikové finále

Dne 27. 3. 2017 se ve sportovní hale v Rousínově uskutečnilo konferenční finále dívek ve středoškolské futsalové lize.Dívky naší školy ve složení Hana Mučková, Kristýna Šimová, Lucie Volková, Vendula Mikundová, Monika Kováčová, Lucie Kepáková a Michaela Doubková první zápas prohrály 6:0 s loňkými vítězkami ze Starého Města. Druhý zápas ale vyhrály 2:0 nad dívkami ze Sedlčan. V třetím rozhodujícím zápase dívky přišly o postup na republikové finále v poslední minutě přísně nařízeným pokutovým kopem, díky kterému prohrály 2:1 se školou z Hradce Králové a skončily tak na 3. místě.Konečné 5. místo ze 150 přihlášených středních škol z celé ČR je krásné umístění a dívkám děkujeme za předvedené výkony v tomto ročníku středoškolské futsalové ligy.

Fotografie futsalového týmu dívek na facebookových stránkách školy.

Jan Šotek získal 1. místo na soutěži Photocontest 2017

V úterý 21. března 2017 v 11 hodin proběhlo ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen soutěže Photocontest 2017. Naši školu zde svými pracemi reprezentovali dva finalisté, Štěpánka Parvová a Jan Šotek, z druhého a čtvrtého ročníku studijního oboru Fotograf.

Janu Šotkovi se v rámci postupu do finále podařilo získat 1. místo ve středoškolské kategorii Dialog. Svůj vítězný snímek ještě doplnil poetickým textem: „Jednou byli dva, teď je tu pouze jeden. Ať je světlo nebo tma, doufám, že se zase sejdem.“ Sedmičlenná porota, v jejímž čele stanul také v letošním roce Adolf Zika, snímek zhodnotila těmito slovy: „Výborná kompozice a kombinace architektonických prvků zakomponovaných do černého rámu. Snímek sám o sobě velmi zajímavý obsahově, kompozičně i technickým zpracováním. Umístěním psa do záběru snímek dostal úplně jinou dimenzi.“

Štěpánka Parvová se probojovala do finálového umístění v kategorii Čas hned se dvěma snímky: „Berdychovo křeslo“ a „Zapomenuté lázně“, které vytvořila během svého „bloudění“ po areálu zchátralého objektu Jánské koupele.

Celorepubliková fotografická soutěž Photocontest probíhá v rámci nejrozsáhlejšího odborného vzdělávacího projektu v oblasti digitální fotografie pro studenty středních škol, žáky základních škol a pedagogy celé České republiky s názvem Photobase, pod záštitou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Odborná porota letos hodnotila rekordní počet fotografií – sešlo se celkem 1742 fotografií od 507 žáků ze 63 škol celé České republiky. Porota zasedala ve středu 15. února 2017 a vybírala vítěze každé kategorie, a také další nejzdařilejší fotografie pro výstavu v Novoměstské radnici, která potrvá až do 3. dubna letošního roku.

Fotogalerie ze soutěže Photocontest 2017 na facebookových stránkách školy.

Osm aranžérských medailí z mistrovství republiky AR Junior

Na konci listopadu se žáci naší školy zúčastnili Mistrovství republiky AR Junior 2016, které se konalo v rámci výstavy Vzdělávání a řemeslo 2016 v Českých Budějovicích. Naše škola byla zastoupena v osmi disciplínách, prezentovali jsme se s dvanácti pracemi žáků a získali osm medailí.

Královskou disciplínou aranžérské soutěže je aranžování výkladní skříně. Tato disciplína je povinná pro všechny soutěžící a vítězství naší žákyně Nely Pučalíkové má o to větší hodnotu. I v dalších disciplínách naši žáci nechyběli na medailových pozicích:

 • Návrh na plakát: 2. místo – Alena Tatýrková
 • Špendlení na figurínu: 1. místo – Petra Horáčková
 • Písmo ručně psané: 2. místo – Veronika Pagáčová
 • Maketa výkladní skříně: 2. a 3. místo – Martina Cáblová a Klára Hulínová
 • Počítačová grafika: 1. a 2. místo – Maciej Nawrat a Anna Zezulčíková

Za zmínku stojí také čtvrtá místa v aranžování na drátěný program (Blanka Horňáková) a ve volné disciplíně „Děti dětem“ (Denisa Turková). Děkujeme všem soutěžícím za výbornou reprezentaci naší školy a také učitelkám odborného výcviku oboru Aranžér, které žáky na tuto náročnou soutěž perfektně připravily.

Fotografie soutěžních prací na facebookových stránkách školy.

Mladí fotografové zazářili na soutěži Cesofoto!

Ve dnech 30. 11. a 1. 12. 2016 proběhl 17. ročník celostátní fotografické soutěže pro střední školy Cesofoto. Odborná porota zasedla v letošním roce v tomto složení: Petr Klukan, Michal Novotný a Ivan Holub.

Dne 30. listopadu v odpoledních hodinách se sešli medailisté z krajských měst se svými učiteli a zúčastnili se bleskové fotosoutěže, která má vždy utajované téma. Co je úkolem fotografovat, se dozvěděli účastníci až na místě, kdy v krátkém čase na pořízení a posléze na úpravu v PC učebně musí podat co nejlepší výkon.

První prosincový den pak 17. ročník soutěže navštívil celosvětově známý sportovní fotograf Dan Vojtěch. Vyhodnotil zmíněnou bleskovou soutěž, ve které se na 1. místě umístil Tadeáš Zajac ze třídy F4. Daniel Vojtěch dále předal ceny vítězům pěti hlavních kategorií a jako dárek navíc poskytl přednášku o své tvorbě. V hlavních kategoriích se naši studenti umístili na předních pozicích a skvěle reprezentovali naši školu.

BLESKOVÁ FOTOSOUTĚŽ:
1. místo: Tadeáš Zajac, třída F4
PORTÉT:
1. místo: Kristýna Szeligová, třída F3
ODRAZ VE SKLE NEBO VODNÍ HLADINĚ:
1. místo: Markéta Salíková, třída F3
KRAJINÁ FOTOGRAFIE – CESTY, CESTIČKY, PĚŠINKY:
3. místo: Dominik Knýbel, třída F2
9. místo: Kateřina Krestová, třída F3
VIDEODOKUMENT – ROZHOVOR S PAMĚTNÍKEM NEBO VÝZNAMNOU OSOBNOSTÍ:
2. místo: Tadeáš Zajac, třída F4
VOLNÁ TVORBA (1. A 2. ROČNÍK):
2. místo: Martin Sojka, třída F2

Fotografie ze soutěže na facebookových stránkách školy. (Pro posun k dalším snímkům následně listujte směrem doleva.)
Video Tadeáše Zajace na školním YouTube kanálu.


Školní rok 2015/2016

2. místo na soutěži Brněnské zrcadlo

V úterý 19. dubna 2016 jsme se zúčastnili regionální soutěže mladých kadeřníků a kosmetiček Brněnské zrcadlo 2016. Dámskou kategorii prezentovaly žákyně Lucie Šabatová z H1B s modelkou Adélou Vyhňákovou z třídy H2B, které spolu obsadily 2. místo. V pánské kategorii soutěžil Vojtěch Hořínek z H3A s modelem Lukášem Košárkem. Chlapci se umístili na 5. místě. Žáky připravovaly učitelky odborného výcviku Renata Strouhalová (dámská kategorie) a Iva Baňochová (pánská kategorie).

Fotografie ze soutěže na facebookových stránkách školy.

3. místo na veletrhu World of Beauty & Spa 2016

Veronika Palkovská, studentka 4. ročníku oboru Kosmetické služby, reprezentovala 12. března 2016 naši školu na mezinárodním veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA v Praze v soutěži fotomake-up profesionálů. Veronika si s modelkou Sarah Němcovou, žákyní 1. ročníku téhož oboru, „vymalovala“ krásné třetí místo. Za sebou v bodování zanechala renomované vizážisty, včetně loňské mistryně republiky, která reprezentovala Českou republiku v Düsseldorfu na mistrovství světa. Na přípravě se ve velké míře podílely učitelky odborného výcviku: Lenka Pačanová (návrh a make-up na foto do soutěže); Šárka Pitľová (příprava soutěžící, výroba kostýmu a účes modelky) a v neposlední řadě Lucie Simperová, která dala soutěžní fotografii finální podobu.

Fotografie soutěžního modelu na facebookových stránkách školy.

Doteky papíru

Dne 28. ledna 2016 proběhlo v Praze slavnostní vyhlášení kreativní soutěže pod názvem Doteky papíru. Celá akce proběhla v galerii centra speciálních grafických papírů Le Papier společnosti Antalis s.r.o. Naši školu reprezentovala Lucie Kleinová, žákyně 3. ročníku učebního oboru Aranžér. Lucie získala zvláštní cenu za zpracování „Sady medailí“.

Fotografie k článku na facebookových stránkách školy.

Fotosoutěž Prázdniny v Moravskoslezském kraji

Studenti oboru Fotograf se úspěšně umístili na již 6. ročníku fotosoutěže s názvem „Prázdniny v Moravskoslezském kraji“ pořádané Střední průmyslovou školou stavební a Asociací středoškolských klubů České republiky.

Dne 9. prosince 2015 v 16.30 hod. v Kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu proběhlo slavnostní vyhodnocení nejlepších fotografií. Záštitu nad touto akcí převzal hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, dále starosta městského obvodu Ostrava-Jih Bc. Martin Bednář a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Ing. Adam Rykala.

Výsledky fotosoutěže:

1. místo: Tereza Grodová, třída F2
2. místo: Jana Valášková, třída F4
3. místo: Tereza Bučková, třída F2
Cena starosty Bc. Martina Bednáře: Gabriela Krchová, třída F2
Cena Ing. Lenky Fojtíkové: Markéta Salíková, třída F2
Cena ředitele SPŠ stavební: Markéta Stalmachová, třída F2

Autoři nejlepších fotografií byli oceněni věcnými cenami. Na vernisáži vystoupila taneční skupina STARS Ostrava a DIDEDAnce. Vítězné fotografie budou rovněž v letošním roce vystavovány na různých místech Moravskoslezského kraje. Všem úspěšným studentům blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Fotogalerie soutěžních snímků na facebookových stránkách školy.

Vítězství v soutěži Cesofoto 2015

Letošní již šestnáctý ročník celostátní fotografické soutěže Cesofoto 2015 pořádaný OA, SZŠ a SOŠS Jihlava obeslalo více než sto třiceti fotografiemi a šestnácti krátkými videosnímky hned šest dalších středních škol s výukou fotografie z Brna, Českých Budějovic, Děčína, Hradce Králové, Jihlavy a Vizovic. Nejlepšího umístění z našich studentů dosáhla Lucie Hýžová ze třídy F4 v kategorii Volný čas nejen pro mladé. Za svůj snímek bezdomovce získala zasloužené 1. místo.

V dalších čtyřech soutěžních kategoriích se naši studenti umístili na těchto pozicích:

Voda čaruje
4. místo: Zuzana Bajgerová, F2

Město v noci
6. – 7. místo: Markéta Salíková, F2
8. místo: Tomáš Musálek, F2

Reklamní spot na výrobek nebo službu
4. místo: Adriana Honešová, F3

Volná tvorba
9. místo: Jonáš Dus, F1

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže spolu s přednáškou známého českého fotografa Jadrana Šetlíka se uskutečnilo ve čtvrtek 3. prosince 2015 se na Malé scéně v DKO Jihlava. Všem úspěšným studentům blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Fotogalerie ze soutěže na facebookových stránkách školy.

Medailová umístění aranžérů na soutěži AR Junior 2015

Ve dnech 22. a 23. října proběhla v Českých Budějovicích soutěž AR JUNIOR, mistrovství ČR v aranžérských a reklamních disciplínách. Z dvanácti vypsaných kategorií se naši žáci zúčastnili celkem osmi a ve výsledkových listinách nechyběli medailových pozicích. Nejvyšší příčky dosáhla Alena Tatýrková a to hned ve dvou soutěžích – zvítězit dokázala jak v kategorii Písmo ručně psané, tak i v Počítačové grafice. Zde navíc úspěch naší školy znásobila 3. místem Lenka Kratěnová. Na 2. příčku dosáhla Sandra Sámelová (s modelkou Dominikou Čajdíkovou) ve Špendlení na živý model a Lucie Kleinová v kategorii Výkladní skříň. Těsně pod stupni vítězů pak skončila Blanka Horňáková se svým Drátěným programem.

Blahopřejeme všem úspěšným soutěžícím a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy – to samozřejmě i těm, kteří na nejvyšší umístění nedosáhli. Děkujeme také učitelkám odborného výcviku Věře Kolářové, Šárce Macháčkové, Simoně Boháčové a Petře Krchové, pod jejichž vedením naši žáci těchto výborných výsledků dosáhli.

Fotogalerie ze soutěže na facebookových stránkách školy.

Dvojnásobný triumf na MČR mladých kadeřníků a kosmetiček

Vynikajícího úspěchu dosáhli naši kadeřníci na Mistrovství ČR mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2015 v Českých Budějovicích. Triumfem naší školy v účesové tvorbě skončila jak pánská kategorie („Elegantní muž 21.století“), kde zvítězil žák třídy H3A Vojtěch Hořínek, tak i dámská kategorie na živém modelu („Slavnostní výčes zdobený variací spletených pramenů“), kde nenašla přemožitelku žákyně třídy H2A Markéta Nogolová. Vynikající úspěch kadeřníků podtrhla 3. místem o pouhý bod za vítězkou také Eliška Kolková ze třídy H3B v dámské kategorii na cvičných hlavách („Slavnostní výčes vytvořený na cvičné hlavě, zdobený variací spletených pramenů“).

Ve stejný den, 21. října 2015, probíhaly také soutěže kosmetiček. Ani zde se naše žákyně neztratily a získaly cenná umístění. 5. místo za své fantazijní líčení v dekorativní kosmetice („Porcelánová panenka“) vybojovala Veronika Palkovská ze třídy K4 a na 6. příčku dosáhla v kategorii Nail-art s totožným tématem („Porcelánová panenka“) Anna Melicherčíková z K3. Všem jmenovaným děkujeme za výbornou reprezentaci školy, stejně tak patří dík učitelům odborného výcviku, kteří žáky na soutěž připravovali. Blahopřejeme k úspěchu!

Fotogalerie ze soutěže na facebookových stránkách školy.

Nikol Liberdová zvítězila na 15. MFSF Písek

Jak jsme již avizovali, letošní absolventka oboru Fotograf Nikol Liberdová získala před několika dny ocenění za nejlepší film Vynikajícího úspěchu dosáhla letošní maturantka v oboru Fotograf Nikol Liberdová na 15. ročníku Mezinárodního festivalu studentských filmů Písek. Se svým snímkem „Nevzdávej se“ získala Nikol ocenění pro nejlepší film v kategorii středních škol a již tento pátek se tak bude moci zúčastnit slavnostního zahájení tohoto filmového festivalu, kde ocenění spolu s hodnotnými cenami převezme. Gratulujeme k vynikajícímu úspěchu, kterým zakončila své studium u nás, a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Fotogalerie z vyhlášení na facebookových stránkách školy.
Vítězný snímek na serveru YouTube.


Školní rok 2014/2015

Čestné uznání České ručičky 2015 pro Danielu Čabanovou

Ve středu 17. června 2015 se letošní maturantka v oboru Kosmetické služby Daniela Čabanová spolu s VUOV Mgr. Jaromírou Rychlíkovou zúčastnila slavnostního galavečera „České ručičky 2015“ na brněnském výstavišti, v jehož rámci byla oceněna čestným uznáním.Slavnostní galavečer moderovali Jan Čenský s Ivanou Andrlovou, zlaté plakety předával předseda vlády Bohuslav Sobotka a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Za zmínku rozhodně stojí i fakt, že v uplynulých sedmi ročnících přehlídky České ručičky jsme byli oceněni již pěti zlatými plaketami v oboru Kosmetické služby. Tyto úspěchy naše studentky získaly pod vedením učitelky OV Šárky Pitľové.

Fotografie z předávání cen na facebookových stránkách školy.

Fotbalistům těsně uniklo finále Poháru Josefa Masopusta

Do závěrečných bojů dospěl rovněž Pohár Josefa Masopusta – celorepublikový turnaj středních škol v kopané. Ve čtvrtek 30. dubna se ve Frýdku-Místku konalo krajské finále, kterého se zúčastnilo šest týmů z Ostravy, Karviné, Opavy, Krnova, Nového Jičína a Frýdku-Místku. Tým naší školy na tomto turnaji jasně zvítězil ve všech utkáních a zajistil si tak účast v kvalifikaci na republikové finále.

Kvalifikační turnaj čekal na naše fotbalisty ve čtvrtek 7. května v Jeseníku, kde se naše mužstvo utkalo se soupeři z gymnázií v Hranicích a ve Starém Městě. S bilancí jedné výhry a jedné porážky tým SŠ služeb a podnikání obsadil na tomto turnaji celkové druhé místo, čímž mu bohužel těsně unikl postup na republikové finále. I přesto blahopřejeme celému týmu ve složení Radim Čech, Lubomír Maléř, Radim Žingor, Kamil Půda, Jakub Marek, Kryštof Surovec, David Dendis, Dominik Mlčoch, Ladislav Hejl, David Buchta, David Wandenburg a Nicolas Kaliský ke skvělému výsledku a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Fotografie školního fotbalového týmu na facebookových stránkách školy.

Brněnské zrcadlo 2015

Ve čtvrtek 9. dubna jsme se zúčastnili soutěže Brněnské zrcadlo – tradiční soutěže v kadeřnické účesové tvorbě. Soutěž byla určena pro žáky oboru vzdělání Kadeřník; v dámské kategorii bylo pro letošni rok zvoleno téma „Kvetoucí žena“, pánskou kategorii charakterizovalo téma „Muž současnosti“.

V obou kategoriích se žáci naší školy dokázali umístit na stupních vítězů. Třetí místo v dámské kategorii obsadila Aneta Bugalová ze třídy H2A s modelkou Kristýnou Maračkovou z téže třídy, v pánské kategorii pak ještě o stupeň výše, na 2. příčku, dosáhla Iveta Řeháková ze třídy H2B se svým modelem Martinem Vytřasem ze třídy H3B.

Všem jmenovaným kadeřnicím i modelům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy. Dík patří také všem učitelům odborného výcviku, kteří žáky připravovali.

Fotogalerie soutěžních modelů na facebookových stránkách školy.

Nejúspěšnější škola soutěže Photocontest 2015

V pondělí 23. března 2015 v 11 hodin proběhlo ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen soutěže Photocontest 2015. Naši školu zde reprezentovalo svými pracemi celkem sedm studentů oboru Fotograf, kteří úspěšně postoupili do finále:

Nikol Candrová, třída F3, snímek Vítkovice
Filip Chaloupka, třída F2, snímek Konec dětství
Nikola Liberdová, třída F4, cyklus Na výletě s mámou a snímek Vločka
Nikola Matoušková, třída F4, snímek Vlastní pohled
Markéta Plevová, třída F3, snímek Tajemství
Tomáš Večeřa, třída F4, snímek Dívka na schodech
Nikol Zaharowská, třída F2, snímek Muž přicházející z jiného světa

Celorepubliková fotografická soutěž Photocontest probíhá v rámci nejrozsáhlejšího odborného vzdělávacího projektu v oblasti digitální fotografie pro studenty středních škol, žáky základních škol a pedagogy celé České republiky s názvem Photobase, pod záštitou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Do soutěže se v letošním roce přihlásilo 82 škol z celé České republiky s 464 zaregistrovanými žáky. Celkem bylo vloženo 1159 fotografií. Do finálového kola vybrala odborná porota, v jejímž čele stanul uznávaný fotograf Herbert Slavík, spolu s dalšími členy komise fotografem Adolfem Zikou, PhDr. Milanem Šustou, Janem Neubertem, režisérem České televize Ivanem Látalem a Mgr. Zdeňkou Veselou, celkem 65 vítězných fotografií, z nichž 18 bylo odměněno diplomem a cenou.

Naší škole se podařilo dosáhnout hned několika velkých úspěchů. Získala titul VÍTĚZNÁ ŠKOLA ZA NEJVYŠŠÍ POČET OCENĚNÝCH STUDENTŮ a dvěma finalistkám se pak podařilo obsadit i příčky nejvyšší:

Kategorie SŠ – III. Docela všední příběh:
1. místo: Nikola Liberdová, cyklus fotografií „Na výletě s mámou“

Kategorie SŠ – I. Lidé kolem nás:
2. místo: Nikol Zaharowská, snímek „Muž přicházející z jiného světa“

Kategorie SŠ – II. Svět na dlani:
2. místo: Nikola Liberdová, snímek „Vločka“

Učitel odborného výcviku MgA. Jiří Žižka si dále od organizátorů soutěže převzal poukázku na zboží v hodnotě 5000,- Kč z nabídky produktů společnosti ELVIRA a další věcné ceny v celkové výši 11 500,- Kč.

Fotogalerie ze soutěže na facebookových stránkách školy.

Zlatý úspěch absolventky Lenky Walderové na mezinárodní soutěži

Vítězka českého národního finále soutěže WELLA TREND VISION AWARD 2014 a absolventka naší školy Lenka Walderová, v současné době působící v pražském salonu New You, uspěla také na mezinárodním finále této soutěže v Monaku, kde získala zlatou příčku v kategorii YOUNG TALENT.

Soutěž WELLA TREND VISION AWARD, kterou pořádá značka Wella Professionals, hledá nové kadeřnické talenty po celém světě. Kadeřníci soutěží s účesy respektujícími dané Wella trendy pro konkrétní rok a odborná porota následně kromě účesu hodnotí také celkový vzhled a vystižení trendu. V porotě soutěže zasedají slavné kadeřnické osobnosti a významní stylisté.

Lenka Walderová (27 let), absolventka naší školy a výborná kadeřnice ovládající také make-up, sbírá úspěchy na mnoha kadeřnických soutěžích (Art Image Change International, Wella Trend Vision Awards). V rámci své kadeřnické tvorby přispívá do časopisů (Hair and Beauty, Linda, Joy, Dolce Vita a další), účastní se natáčení reklam, hudebních videoklipů a spolupracuje například s Hanou Mašlíkovou, Simonou Krainovou či Lindou Vojtovou.

Lenka Walderová nezapomněla ani na střední školu, která byla odrazovým můstkem pro její současný úspěch, když říká: „Jsem vděčná, že jsem mohla studovat na SŠ služeb a podnikání v Ostravě-Porubě. Právě tyto roky byly jedním z nejdůležitějších mezníků mého života. Studium mi předalo mnoho teoretických a praktických zkušeností. Odborní učitelé, mistři a pedagogové mi vždy vycházeli vstříc. Pomáhali realizovat mé sny a nápady. Měla jsem volnou ruku a plnou podporu.“ A směrem ke svým následovníkům, kteří získávají své první kadeřnické zkušenosti na SŠ služeb a podnikání nyní, dodává: „Je velmi důležité, využít praxi k získání nových zkušeností a nových klientů, seberealizovat se a neusnout na vavřínech! Buďte kreativní! Doporučuji zvát si na praxe své modely/modelky. Nastartuje Vás to správným směrem. Rozšíříte tak své schopnosti a zpestříte tím osnovy studia. Dokonale Vás to připraví na život po škole a pomůže Vám to zlepšit komunikaci s klientem a díky tomu lépe pochopit klientovo přání a představy.“

Fotogalerie k článku na facebookových stránkách školy.

Úspěch na soutěži Harmonie 2014

Ve dnech 1. až 3. října 2014 se konalo Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček „HARMONIE 2014“ v Českých Budějovicích.

Kosmetičky se zúčastnily soutěže v dekorativní kosmetice na téma „BOND GIRLS“. Daniela Čabanová, studentka čtvrtého ročníku, získala úžasné 1. místo s počtem 241 bodů.

V účesové tvorbě se v pánské kategorii na téma „Účes inspirovaný Davidem Beckhamem“ umístila na stříbrné pozici studentka třetího ročníku Gabriela Peschlová. Třetí místo získala rovněž studentka třetího ročníku Veronika Kryštofová, která získala 198 bodů v kategorii „Lady v trendy barvách“.

Všem jmenovaným děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a blahopřejeme jim k vynikajícím úspěchům. Stejný dík rovněž patří všem učitelkám odborného výcviku, které žáky na soutěž připravily.

Šest medailí z Mistrovství České republiky AR Junior 2014

Výborných výsledků dosáhli žáci oboru Aranžér na každoročním Mistrovství České republiky AR Junior. Soutěže konané ve dnech 2. a 3. října 2014 v Českých Budějovicích se zúčastnili zástupci celkem 17 škol z celé České republiky. V široké konkurenci dokázali naši žáci uspět v těchto kategoriích:

PLAKÁT
1. místo: Veronika ŽIŽKOVÁ

POČÍTAČOVÁ GRAFIKA
1. místo: Karolína HEJZLAROVÁ
2. místo: Nikola NOHLOVÁ

MAKETA VÝKLADNÍ SKŘÍNĚ
2. místo: Alena TATÝRKOVÁ
3. místo: Lucie KLEINOVÁ

DRÁTĚNÝ PROGRAM
1. místo: Markéta ŠESTÁKOVÁ

Všem zúčastněným gratulujeme k vynikajícím umístěním v této celorepublikové soutěži a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.


Školní rok 2013/2014

Dvojnásobný triumf našich futsalistů

Nadmíru úspěšní byli v tomto školním roce žáci Střední školy služeb a podnikání na futsalových palubovkách. V rámci středoškolských sportovních soutěží totiž naši žáci dokázali triumfovat hned na dvou významných akcích.

Začátkem dubna nejprve zvítězili v krajském finále ve futsale konaném pod patronací Asociace školních sportovních klubů ČR ve Frýdku-Místku. Mnohem zajímavějšího úspěchu dosáhli nedlouho poté, když se stali také vítězi Středoškolské futsalové ligy pořádané v rámci Fotbalové asociace ČR. Ve finálovém turnaji konaném 25. dubna 2014 v Brně si poradili jak s týmem Gymnázia TGM Zlín (3:1) tak i se středoškoláky z Mostu (6:4) a stali se tak celkovými vítězi celostátního turnaje, kterého se zúčastnilo celkově 265 středoškolských týmů.

Finálového turnaje se zúčastnili tito žáci: Tomáš Preisner, Dominik Tomšů, Jakub Marek, Dino Trajkovski, Josef Opatřil, Kryštof Surovec, Radim Čech (všichni EP3), Kamil Půda (EP4), František Chmiel (M1), Nicolas Kaliský (EP1), Adam Hrdlička a Oldřich Byrtus (H1B).

Brněnské zrcadlo 2014

V úterý 8. 4. 2014 jsme se zúčastnili soutěže v Brně pod názvem „Brněnské zrcadlo“. Naši školu reprezentovaly dvě žákyně. V dámské disciplíně se na téma „Společenský účes ve stylu Patricka Camerona“ umístily na 3. místě žákyně 3. ročníku Tereza Hořínková se svou modelkou Dominikou Kotalovou. V pánské kategorii na téma „Mladý gentleman“ reprezentovala naší školu Gabriela Peschlová, žákyně 2. ročníku. Společně se svým modelem Martinem Vytřasem obsadili krásné 2. místo. Zúčastěným studentům blahopřejeme k výbornému umístění a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Foto make-up 2014

Soutěž foto make-up na téma „Prkna, která znamenají svět“ se konala v Praze na veletrhu WORLD of BEAUTY & SPA dne 15. března 2014. Soutěžící Andrea Gadulová, studentka 4. ročníku oboru Kosmetička, vyhrála postup do finále na předchozí soutěži „Harmonie 2013”, kde se umístila na 1. místě.

Na soutěži ve foto make-upu se utkala s profesionály, kteří se vizážistikou živí a mají s touto prací větší zkušenosti. Svou čistou a nápaditou prací se jí podařilo umístit se na 2. místě. Modelku Amálku Pavlíčkovou, žákyni třídy H1A, stylizovala do podoby baletky inspirované filmem „Černá labuť”. Na přípravě soutěžící a zpracování kostýmu se podílela učitelka odborného výcviku Šárka Pitľová.

Aranžérské úspěchy na soutěži AR Junior 2013

Také žákyně oboru Aranžér se v druhé polovině listopadu (22. – 23. 11. 2013) zúčastnily celorepublikového klání v Českých Budějovicích a podobně jako kadeřnice a kosmetičky si i naše aranžérky přivezly cenné trofeje. Na příčku nejvyšší dosáhla Nikola Chabarowiczová v kategorii „Drátěný program“, Veronika Žižková nenašla přemožitelku v kategorii „Výkladní skříň“ a podobně úspěšná byla Nikola Nohlová se svou maketou výkladní skříně, která se rovněž může pyšnit titulem nejlepší.

Ke třem pomyslným zlatým medailím navíc aranžérky přidaly ještě 2. místo v kategorii „Plakát“ (Radka Rotterová) a v kategorii „Výkladní skříň“ hodnocené samotnými žáky (Veronika Žižková). Na 3. příčku pak dosáhlo „Dárkové balení“ Veroniky Trybulové. Kromě úspěchů na stupních vítězů přidaly žákyně naší školy i další hodnotná umístění v první šestici svých disciplín. Všem zúčastněným studentkám děkujeme za vynikající práci a dobrou reprezentaci naší školy a gratulujeme k získaným úspěchům na celorepublikové úrovni.

Mistrovství ČR mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2013

Naše škola se zúčastnila dne 20. 11. 2013 kadeřnické soutěže „HARMONIE 2013“ v Českých Budějovicích. Soutěžili jsme v pánské i dámské disciplíně.

V dámské kategorii s tématem „NĚŽNÁ NEVĚSTA“ se na 7. místě umístily žákyně 3. ročníku Tereza Hořínková s modelkou Natálií Tančibokovou.

Pánské téma neslo název „ELEGANTNÍ SNOUBENEC“, zde soutěžili žákyně 3. ročníku Daniela Tomanová s modelem Matějem Matýskem a obsadili krásné 1. místo.

Letošní ročník soutěže byl na vysoké úrovni odbornosti, za kterou by se nemusel stydět ani profesionální kadeřník. Jsme velice rádi, že jsme se umístili na krásných místech a mohli zhlédnout práci jiných škol.

Mezinárodní kadeřnická soutěž v Polsku

Dne 15. 11. 2013 se konala KADEŘNICKÁ SOUTĚŽ v sousedním Polsku „Zespół Szkół Budowlano – Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu“. Naše škola soutěžila ve dvou dámských kategoriích.

První téma: FRYZURA – „WIECZOROWA NA CZEROWNY DYWAN“ (Večerní účes na červeném koberci). V této disciplíně soutěžila Tereza Hořínková s modelkou Aničkou Melicharčíkovou a obsadily krásné 1. místo.

Druhé téma: FRYZURA – „PLECIONKA NA WŁOSACH DŁUGICH“ (Účes na dlouhých vlasech z pletených copánků). Tato soutěžní disciplína byla realizována na kadeřnických cvičných hlavách. Zde soutěžily žákyně Renata Dychusová a Pavlína Barabaschová, která se v této kategorií umístila na 1. místě.

Účast na této zahraniční soutěži nám otevřela obzory v nových technikách a metodách kreativní účesové tvorby.


Školní rok 2012/2013

Vítězství na veletrhu World of Beauty & Spa 2013

Významného úspěchu dosáhla studentka 4. ročníku oboru Kosmetické služby Markéta Tóthová na mezinárodním veletrhu kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu World of Beauty & Spa (jaro 2013) v Praze.

Možnost zúčastnit se této soutěže vybojovala Markéta Tóthová již v listopadu loňského roku vítězstvím na Mistrovství ČR mladých kadeřníků a kosmetiček 2012 v Českých Budějovicích.

Svou účast na veletrhu World of Beauty & Spa proměnila Markéta v další velmi cenné vítězství. V soutěži FOTO MAKE-UP 2013 na téma „Benátská noc“ zaujala svým tematickým líčením porotu nejvíce a obsadila v soutěži vynikající 1. místo. Vítězství v soutěži je o to cennější, že v soutěži dokázala s výraznou časovou rezervou zvítězit nad vizážisty, kteří se v této soutěži ucházejí o vítězství již několik let, a to navíc s nemalým bodovým náskokem.

Poděkování patří také modelce Andrei Gadulové z 3. ročníku téhož oboru a učitelkám odborného výcviku Šárce Piťlové a Lucii Simperové za přípravu soutěžící, výrobu doplňků a zhotovení fotografií pro soutěž.

Úspěch fotografů na soutěži Architektura MS kraje

Ve čtvrtek 29. 11. 2012 v 17 hodin v Kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu na vernisáži třetího ročníku fotografické soutěže, zaměřené na architekturu Moravskoslezského kraje, si za velkého zájmu široké veřejnosti převzalo ocenění za své vítězné snímky hned několik studentů oboru Fotograf:

Kategorie mladší osmnácti let
1. místo: Nikol Liberdová, studentka 2. ročníku
2. místo: Jiří Ledvoň, student 2. ročníku
3. místo: Marek Molnári, student 1. ročníku

Cena Ing. Vítězslava Sliže – zastupitele na ÚMOb Ostrava-Jih
Jana Hrbáčová, studentka 2. ročníku,

Kategorie starší osmnácti let
3. místo: Tereza Beierová, studentka 2. ročníku
6. místo: Matouš Břenek, student 3. ročníku

Oceněné snímky hodnotila desetičlenná porota složená z profesionálních výtvarníků, fotografů a odborníků z oblasti stavebnictví a architektury. Mezi jinými i uznávaný ostravský fotograf Boris Renner, v roli předsedy. Záštitu nad fotosoutěží převzala náměstkyně hejtmana MS kraje Mgr. Věra Palková, dále primátor města Ostravy Ing. Petr Kajnar, starosta městského obvodu Ostrava-Jih Mgr. Karel Sibinský a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Ing. Adam Rykala.

Všem studentům blahopřejeme k výbornému umístění a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Mistrovství republiky AR Junior 2012

Ve dnech 21. a 22. listopadu 2012 se naše škola zúčastnila celostátní soutěže AR JUNIOR v Českých Budějovicích. Výsledné umístění našich žáků oboru Aranžér bylo i v tomto ročníku tradičně vynikající. V jednotlivých kategoriích se naši žáci umístili následovně:

Výkladní skříň (dospělí hodnotitelé):
1. místo – Martina Baňová

Výkladní skříň (hodnocení žáků):
3. místo – Martina Baňová

Maketa výkladní skříně:
1. místo – Adéla Vajnerová
2. místo – Lenka Gujdová

Plakát:
1. místo – Nikola Charabarowiczová
2. místo – Zdeněk Matěj
3. místo – Michaela Janošíková

Počítačová grafika:
1. místo – Veronika Poloková
2. místo – Martina Loderová

Dárkové balení:
1. místo – Adéla Vajnerová

Kresba zátiší:
5. místo – Martina Loderová

Drátěný program:
1. místo – Veronika Žišková

Všem žákům patří poděkování za reprezentaci školy a našeho regionu. Poděkování a uznání patří i učitelkám odborného výcviku, které žáky na soutěž obětavě připravovaly – Věře Kolářové, Šárce Macháčkové, Mgr. Simoně Boháčové a Petře Krchové.

Michaela Leskovská mezi žáky oceněnými Moravskoslezským krajem

Velkého ocenění se v pátek 19. října dočkala studentka 3. ročníku oboru Fotograf Michaela Leskovská v sále Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Spolu s dalšími 24 studenty středních škol v Moravskoslezském kraji a pěti studentskými týmy převzala z rukou představitelů Moravskoslezského kraje ocenění pro nejúspěšnější žáky středních škol v Moravskoslezském kraji ve školním roce 2011/2012.

Ocenění pro nejúspěšnější žáky uděloval Moravskoslezský kraj již po jedenácté a Michaela Leskovská se tak zařadila k více než třem stovkám studentů, kterým bylo v průběhu historie toto ocenění uděleno. Podobně jako v předchozích letech se kraj rozhodl ocenit vybrané žáky středních škol, kteří v uplynulém školním roce dosáhli mimořádných výsledků v soutěžích či jiných mimoškolních aktivitách. V kategorii jednotlivec vybíral kraj z celkem 42 žáků, kteří byli na ocenění svými školami navrženi.

Nominaci na toto ocenění (a jeho následné schválení Radou kraje) si Michaela Leskovská vysloužila svým dvojnásobným úspěchem na letošní fotografické soutěži CESOFOTO, kde v celostátní konkurenci zvítězila v jednom z vypsaných fotografických témat a navíc přidala i druhé vítězství v bleskové soutěži vyhlášené v rámci slavnostního předávání cen nejlepším fotografům přímo v Jihlavě. Za svůj úspěch tak Michaela od zástupců Moravskoslezského kraje kraje kromě významného ocenění obdržela také dárkové poukazy na nákup knih zboží pro sport a volný čas.


Školní rok 2011/2012

Fotografové opět úspěšní v soutěži Cesofoto

Letošní již třináctý ročník celostátní fotografické soutěže Cesofoto 2012 pořádaný Střední školou obchodu a služeb v Jihlavě obeslalo více než třemi sty pracemi hned osm dalších středních škol s výukou fotografie z Brna, Českých Budějovic, Děčína, Hradce Králové, Jihlavy, Prahy, Vizovic a Nitry. V pěti soutěžních kategoriích se naši studenti umístili na předních pozicích:

BAROKNÍ ZÁTIŠÍ
1. místo – Michaela Leskovská, F2 (Zátiší s loutnou)

VOLNÉ TÉMA (1. ROČNÍKY)
2. místo: Jiří Ledvoň, F1 (Vodopád)

VOLNÉ TÉMA (2. A 3. ROČNÍKY)
1. místo: Radek Maňásek, F3 (Akt)
3. místo: Radek Maňásek, F3 (Schody)

SILUETA
2. místo: Nikol Liberdová, F1 (Silueta)
3. místo: Jana Hrbáčová, F1 (Stíhačky)

TITULNÍ STRÁNKA
2. místo: Matěj Damek, F3 (Light Magazine)

Všem studentům blahopřejeme k výbornému umístění a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Úspěch na soutěži FOTO MAKE-UP 2012

Finále 7. ročníku prestižní soutěže v líčení FOTO MAKE-UP 2012 se letos zúčastnila také Markéta Ciečková, studentka 4. ročníku oboru Kosmetička. Ta si postup mezi finalisty zasloužila svým vítězstvím na Mistrovství ČR mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2012.

Ani ve finále soutěže FOTOMAKEUP 2012 pořádaném 3.3.2012 v rámci veletrhu World of Beauty & Spa 2012 se Markéta Ciečková neztratila. Spolu s modelkou Agnes Šímovou ze 3. ročníku téhož oboru nakonec v těžké konkurenci obsadila vynikající 4. místo.

Mistrovství AR Junior 2011

Vynikajících výsledků dosáhli žáci oboru Aranžér na každoročním Mistrovství České republiky AR Junior. Soutěže konané ve dnech 24. a 25. listopadu 2011 v Českých Budějovicích se zúčastnili zástupci celkem 17 škol z celé České republiky. V široké konkurenci dokázali naši žáci uspět ve všech kategoriích.

V kategorii „Drátěný program“ zvítězila Martina Baňová, nejlepší „Dárkové balení“ vytvořila Sára Koberová. 1. a 2. místo obsadili naši soutěžící v kategorii „Počítačová grafika“ (Jaroslav Slavík a Hana Kubíčková), stejně jako v soutěži „Maketa VS“, kde uspěly Michaela Kellová a Martina Loderová. V kategorii „Výkladní skříň“ uspěla Petra Puczková, která si od odborné poroty vysloužila 2. příčku a v hodnocení žáků 4. místo. V kategorii „Plakát“ obsadila naše škola 3., 4. a 5. místo (Jaroslav Slavík, Pavlína Pšenicová a Hana Kubíčková) a v soutěži o nejlepší „Kresbu zátiší“ přidala ještě další 4. pozici Martina Loderová. V celkovém součtu pak tyto úspěchy přinesly naší škole ocenění pro nejúspěšnější školu v soutěži.

Všem jmenovaným, kteří za svou účast obdrželi kromě diplomů a plaket také věcné ceny, děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a blahopřejeme jim k vynikajícím úspěchům. Stejný dík rovněž patří všem učitelkám odborného výcviku, které žáky na soutěž připravily.

Úspěch na soutěži Harmonie 2011

Dne 23. listopadu 2011 se žáci naší školy zúčastnili mistrovství mladých kadeřníků a kosmetiček HARMONIE 2011 v Českých Budějovicích.

V soutěži účesové tvorby se naše žákyně Nikol Halšková umístila v dámské kategorii s tématem „Odvážná žena současnosti“ na vynikajícím 2. místě ze 27 soutěžících. V pánské kategorii účesové tvorby s tématem „Cityman“ se rovněž na 2. příčce (z 24 soutěžících) umístila Silvie Marciňová, žákyně 3. ročníku oboru Kadeřnice.

V kosmetické části soutěže měla naše škola rovněž své zástupce. V soutěži Nail art s tématem „Nebe a hvězdy“ dosáhla 4. místa kosmetička Barbora Adamčíková, úspěch žáků naší školy pak podtrhla vítězstvím v soutěži „Fantazijní líčení v dekorativní kosmetice“ s tématem „Nebe, peklo, ráj“ Markéta Ciečková, která mezi 19 soutěžícími nenašla přemožitele.

Všem zúčastněným gratulujeme k vynikajícím umístěním v této celorepublikové soutěži a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.


Školní rok 2010/2011

Mezinárodní soutěž kadeřníků v polském Těšíně

února tohoto roku se polském městě Cieszyn konala tradiční kadeřnická soutěž, na které ani letos nechyběli naši žáci. V kategorii dámských účesů dosáhla na 4. pozici Klára Poštulková se svým modelem na téma „Bob“, v pánské kategorii měla naše škola mezi nejlepšími dokonce dvojnásobné zastoupení. Silvie Marciňová obsadila v tématu „Extravagance“ celkovou 3. pozici a jen o stupínek níže se umístila Nikol Halšková a její „Denní pánský účes“, který tak získal 4. místo. K dobrému umístění v mezinárodní konkurenci všem žákyním oboru Kadeřník gratulujeme.

Úspěch žáků na soutěži Cesofoto 2011

Je to již dlouholetým pravidlem, že se Střední škola služeb a podnikání v Ostravě, sídlící v Ostravě–Porubě na Příčné ulici, zúčastňuje studentské fotografické soutěže CESOFOTO, kterou pořádá SŠOS Jihlava. Tato soutěž se stala jakýmsi srovnávacím testem, ve kterém se hodnotí fotografie žáků a studentů z řady českých středních škol, které vzdělávají adepty fotografického řemesla. Letošní čtyři témata: „Fantazijní portrét“, reportážní či dokumentaristické „Jak si kdo ustele…“, „Architektonický detail“, „Zimní krajina“ a konečně i téma „Volná tvorba“ bylo obesláno 393 fotografiemi studentů z devíti českých škol a jedné školy ze Slovenska, konkrétně z Nitry. K tomuto velkému klání, kde jsou témata známá několik měsíců dopředu, patří i „blesková“ soutěž, která se vyhlašuje v den vyhlášení výsledků a jejíž zadání se soutěžící dozví, až před jejím započetím; na splnění úkolu je omezený čas a samotné téma je samozřejmě až do poslední chvíle tajné. Letošní téma „Žijeme spolu“ mělo reportážní charakter a jednotliví zástupci zúčastněných škol měli možnost fotografovat v integračním centru na Sasově v Jihlavě, které se věnuje především dětem postižených autismem.

Účast v letošním ročníku této fotosoutěže byla pro maturitní obor Fotograf při Střední škole služeb a podnikání v Ostravě-Porubě nejúspěšnější v celé jeho dosavadní historii. Pět cen a jedno čtvrté místo je toho dobrým důkazem.

V kategorii „Zimní krajina“ je zapotřebí vyzdvihnout studenty 1. ročníku, a to Davida Orsága, který získal krásné 1. místo, ale také i Matouše Břenka za jeho 3. místo v této kategorii. V kategorii „Architektonický detail“, získal Martin Bajger z 2. ročníku další třetí místo, stejně úspěšná pak byla v kategorii „Volná tvorba“ Evelína Bauerová, žačka 3. ročníku.

Pomyslnou třešničkou na dortu se stalo 1. místo Matěje Damka v oné „bleskové“ fotosoutěži, jejímž porotcem byl i mezinárodně uznávaný fotograf Robert Vano, který byl hostem letošního jihlavského setkání. Konečně velkým úspěchem je i to, že pořadatelé ohodnotili školu jako nejúspěšnější ze všech škol, které se účastnily letošního ročníku.

Výsledky žáků naší školy:
Matěj Damek (2. ročník) – 1. cena v bleskové reportážní fotosoutěži
David Orság (1. ročník) – 1. cena, kategorie Zimní krajina
Martin Bajger (2. ročník) – 3. cena, kategorie Architektura
Evelína Bauerová (3. ročník) – 3. cena, kategorie Volné téma
Matouš Břenek (1. ročník) – 3. cena, kategorie Zimní krajina
Petr Janecký (2. ročník) – 4. cena, kategorie Jak si kdo ustele…

Michaela Kusalová vítězkou soutěže Kalibr Cup

Po nedávném úspěchu na semifinálové akci Kalibr Cup pořádané 10. února 2011 v Lanškrouně reprezentovala naši školu žákyně 4. ročníku oboru Kosmetička Michaela Kusalová také na finálovém kole této kadeřnické a kosmetické soutěže, které proběhlo v rámci veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA o týden později. Na finálovém klání pořádaném 18. a 19. února v pražské O2 Aréně Michaela s make-upem na téma PUNK zazářila a se svou sestrou v roli modelky v konkurenci těch nejlepších zvítězila. K vítězství v soutěži Kalibr Cup Make-up Michaele Kusalové blahopřejeme a ještě jednou děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.

Mistrovství České republiky AR Junior

Ve dnech 29. září až 1. října 2010 proběhlo na výstavišti v Českých Budějovicích Mistrovství České republiky AR JUNIOR, jehož se zúčastnilo celkem 19 škol z celé republiky. Soutěže, jež je určena především aranžérským oborům, se pod dohledem svých učitelů odborného výcviku osobně zúčastnily čtyři žákyně druhého a třetího ročníku oboru Aranžér, sedm jejich spolužáků se akce navíc zúčastnilo alespoň svými pracemi.

Celkem šestice našich aranžérů se umístila na stupních vítězů: Adéla Kunčická zvítězila v kategorii Drátěný program a stejně úspěšná byla také Marie Danečková a její Dárkové balení. Jen krůček od vítězství zůstali na 2. místech Kristýna Bláhová se svou výkladní skříní a Sára Bílková v kategorii Maketa VS. Pomyslnou bronzovou medaili si z Českých Budějovic za 3. místo odvezly Veronika Bednářová v kategorii Dárkové balení a Světlana Žigová za svou počítačovou grafiku. Díky všem zmíněným studentům a také dalším, kteří se svými pracemi obsadili pozice na předních příčkách, byla naše škola vyhodnocena jako nejúspěšnější škola celé akce.

Všem žákům blahopřejeme k výbornému umístění a děkujeme za výbornou reprezentaci školy, jejich vyučujícím poté patří dík za výbornou přípravu.