Kadeřník (69-51-H/01)

Tříleté denní studium ukončené závěrečnou zkouškou, které ti poskytne střední odborné vzdělání.

Baví tě pečovat o vlasy, vytvářet účesy? Sníš o vlastním stylovém salonu nebo barbershopu? Pak je pro tebe tento obor správnou volbou.

Co musíš splnit pro přijetí ke studiu?

Důležitý je prospěch z předposledního a posledního ročníku základní školy. Takže máš ještě čas zabojovat! Předpokladem studia je dobrý zdravotní stav, nesmíš trpět na alergické onemocnění rukou nebo dýchacích cest.

Co tě naučíme?

Staneš se specialistou na péči o vlasy. Práce kadeřníka je tvůrčí, nudit se nebudeš! Budeš umět vytvořit pánský, dámský i dětský střih a denní i společenské účesy dle předlohy a přání zákazníka. Naučíš se provádět různé techniky barvení a balayage, permanentní styling a prodlužování vlasů. Zákazníkovi doporučíš vhodný typ účesu, ale také správné vlasové přípravky a péči. Zvládneš i základy barevné typologie.

Jak probíhá studium?

Prohloubíš si své znalosti ve všeobecných předmětech (český jazyk, cizí jazyk, matematika, občanská nauka), novinkou pro tebe budou odborné předměty, jako jsou tvorba účesů, zdravověda, komunikace ve službách… Máš se na co těšit!

Odborný výcvik

V hodinách odborného výcviku začneš vědomosti získané ve škole uvádět do praxe. Odborný výcvik probíhá v týdenních intervalech ve dvou kadeřnických salonech naší školy. S klienty začneš pracovat už v 1. ročníku. Ale nemáš se čeho bát, vše má svůj čas!

Neutečou ti nové módní trendy, protože škola spolupracuje s externími odborníky z oboru a „vlasovými“ firmami, a tak tě čekají zajímavá školení a exkurze. Svůj talent a dovednost můžeš předvést na soutěžích, dokonce i mezinárodních. Soutěže ti mohou přinést pracovní kontakty a pomohou ti nastartovat profesní kariéru.

Mám výuční list a co dál?

Otevírají se ti dveře k soukromému podnikání, neboť „řemeslo má zlaté dno“ a šikovný kadeřník se nikdy neztratí. Uplatníš se ve světě vlasového stylingu, vizážistiky, ale můžeš pracovat i ve firmě zabývající se prodejem vlasové kosmetiky.

Pokud ještě nechceš opustit školní lavice, nabízíme ti možnost pokračovat ve vzdělávání na nástavbovém oboru Podnikání v denní nebo dálkové formě, a to přímo na naší škole. Získáš tak úplné střední vzdělání ukončené maturitní zkouškou.

UČEBNÍ PLÁN
Názvy vyučovacích předmětů1. ročník2. ročník3. ročníkCelkem
Všeobecně vzdělávací předměty    
Český jazyk a literatura2215
Cizí jazyk2226
Občanská nauka1113
Fyzika0101
Chemie1001
Biologie a ekologie1001
Matematika2114
Tělesná výchova1113
Informační a komunikační technologie1113
Ekonomika0123
Všeobecně vzdělávací předměty celkem1110930
Odborné předměty    
Výtvarná příprava2215
Komunikace ve službách0112
Zdravověda1113
Tvorba účesů44412
Odborný výcvik15151545
Odborné předměty celkem22232267
 
Celková hodinová dotace33333197

Profil absolventa ke stažení zde. Kompletní ŠVP je k dispozici na požádání na sekretariátu školy.