Aranžér (66-52-H/01)

Tříleté denní studium ukončené závěrečnou zkouškou, které ti poskytne střední odborné vzdělání.

Neustále něco vytváříš a okolí ti závidí tvou představivost? Ve škole tě nejvíc baví výtvarka? Pak je pro tebe tento obor správnou volbou.

Co musíš splnit pro přijetí ke studiu?

Důležitý je prospěch z předposledního a posledního ročníku základní školy. Takže máš ještě čas zabojovat! Předpokladem studia je dobrý zdravotní stav, nesmíš trpět na alergické onemocnění rukou nebo dýchacích cest.

Co tě naučíme?

Tento obor je opravdu velmi kreativní! Nečeká tě jen výzdoba výkladních skříní nebo prodejen a interiérů, ale pronikneš i do práce s počítačovou grafikou. Budeš umět vytvořit propagační materiály, navrhnout potisky na oděvy. Zvládneš zajímavé techniky písma a kaligrafii. Doma pak překvapíš perfektně naaranžovanou sváteční tabulí nebo květinovou výzdobou. Tento obor v tobě zkrátka probudí skrytého „uměleckého ducha“!

Jak probíhá studium?

Prohloubíš si své znalosti ve všeobecných předmětech (český jazyk, cizí jazyk, matematika, občanská nauka, ekonomika), novinkou pro tebe budou odborné předměty, jako jsou odborné kreslení, aranžování, propagace, písmo, počítačová grafika… To vypadá velmi lákavě!

Odborný výcvik

V hodinách odborného výcviku začneš vědomosti získané ve škole uvádět do praxe. Odborný výcvik probíhá v týdenních intervalech v aranžérské provozovně naší školy. Svůj talent a dovednost můžeš předvést na soutěžích, které ti přinesou pracovní kontakty a také pomohou nastartovat profesní kariéru. Jednoduše ti mohou otevřít dveře do světa reklamy a ukázat ti možnosti tvého dalšího směřování.

Mám výuční list a co dál?

Jsi-li šikovný/á, můžeš být, jak se říká, „na volné noze“ a začít podnikat – tvořit na zakázku. Uplatníš se v reklamě, v obchodních řetězcích, ale můžeš pracovat i ve firmě zabývající se výstavnictvím, pořádáním veletrhů a propagačních akcí.

Pokud ještě nechceš opustit školní lavice, nabízíme ti možnost pokračovat ve vzdělávání na nástavbovém oboru Podnikání v denní nebo dálkové formě, a to přímo na naší škole. Získáš tak úplné střední vzdělání ukončené maturitní zkouškou.

UČEBNÍ PLÁN
Odborný výcvik15151545
Odborné předměty celkem2223,52570,5

Celková hodinová dotace32,53232,597

Profil absolventa ke stažení zde. Kompletní ŠVP je k dispozici na požádání na sekretariátu školy.