Aktuální úspěchy našich žáků (školní rok 2021/2022)

Nela Kubánková získala 1. cenu v Národní soutěži amatérské fotografie

V sobotu 7. května 2022 vyvrcholil ve Svitavách 42. ročník Národní soutěže amatérské fotografie, kterého se v letošním roce zúčastnilo 120 fotografů a přátel fotografie.

V tomto oblíbeném celostátním klání s padesátiletou tradicí získala žákyně druhého ročníku oboru Fotograf Nela Kubánková, za svůj snímek s názvem Pomoz mi se odtud dostat, 1. místo v kategorii A01 do 16 let.

Jak řekl hlavní organizátor soutěže Milan Sedláček: „Posláním soutěže je nejen podpora uměleckého růstu amatérské fotografie, ale také představení toho nejlepšího, co se v posledním období zrodilo na celostátní úrovni.“

Oceněná žákyně okomentovala svůj soutěžní úspěch těmito slovy: „Jsem moc šťastná za toto ocenění. Ve Svitavách jsem poznala spoustu skvělých lidí, kteří se tak jako já zajímají o fotografii. Měla jsem možnost pověsit své fotografie na šňůru a poprvé tak diskutovat s ostatními fotografy o své tvorbě. Za tuto zkušenost jsem velmi vděčná.“

Gratulujeme!

Vítězství na soutěži Prodavač on-line 2022

Střední škola obchodu, řemesel a služeb v Ústí nad Labem letos uspořádala netradičně soutěž Prodavač on-line 2022 a mezi 19 oslovenými školami napříč Českou republikou jsme nechyběli také my.

Úkolem bylo sestavit dvoučlenný tým žáků oboru Prodavač 1. – 3. ročníku, zabalit láhev určenou pro muže, ručně napsat cenovku, natočit video nepřesahující pět minut a vše odeslat nejpozději do 12. 4. 2022 výběrové komisi.

Soutěžní video ke shlédnutí zde.

Žákyně 1. ročníku oboru Prodavač Jennifer Tišerová a Zuzana Žitníková se na tuto soutěž perfektně připravily a ve finále obsadily skvělé 1. místo.

Děvčatům i jejich učitelkám odborného výcviku děkujeme za vynikající reprezentaci školy!

Brněnské zrcadlo 2022

Kadeřníci, kadeřnice a kosmetičky studující zmíněné obory na naší škole se přihlásili do 8. ročníku MISTROVSTVÍ ŠKOL V ÚČESOVÉ TVORBĚ A DEKORATIVNÍ KOSMETICE. Soutěž se konala 12. 4. 2022 na SŠ v Brně, která zároveň nad akcí převzala záštitu. Zúčastnily se školy, jež jsou členy Asociace středních škol oborů Kadeřník a Kosmetické služby. Svou zručnost, kreativitu ve střihu, účesu a líčení mohli žáci předvést v těchto kategoriích:

ÚČESOVÁ TVORBA – PÁNSKÁ KATEGORIE

Soutěžní téma: COOL MEN’S – (UNDERCUT) 2022
Soutěžící William Bendinha obsadil krásné 2. místo s modelem Robertem Bohoňkem.

ÚČESOVÁ TVORBA – CVIČNÁ HLAVA

Soutěžní téma: SPOLEČENSKÝ ÚČES VE STYLU PUNKU
Soutěžila žákyně druhého ročníků Patricie Hlavsová, která se umístila na 7. místě.

DEKORATIVNÍ KOSMETIKA

Soutěžní téma: BOHYNĚ OLYMPU
4. místo obsadila žákyně čtvrtého ročníku Tereza Chvilová s modelkou Kristýnou Pawlicovou.

Soutěže se kromě žáků zúčastnily i učitelky odborného výcviku vzdělávacího oboru Kadeřník Mgr. M. Meinhardová v kategorii cvičná hlava, v pánské kategorii I. Baňochová a v oboru Kosmetické služby L. Mecová. Velké díky patří UOV jednotlivých oborů a fotografům za originální portréty modelů. Všem děkujeme za vynaložené úsilí a reprezentaci školy.

Fotosoutěž „Do hlubin studentova bytí“

V pondělí 6. prosince 2021 si v zastupitelském sále Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih v Ostravě-Hrabůvce převzala trojice žákyň oboru Fotograf ocenění za své nejlepší snímky v rámci 12. ročníku populární fotografické soutěže organizované Střední průmyslovou školou stavební v Ostravě–Zábřehu.

V kategorii Nejlepší fotografové do 18 let získala 5. místo Sára Prokopovská. Cenu starosty městského obvodu Ostrava-Jih dále obdržela Sandra Kovaříková. Nela Kubánková pak obhájila Cenu Asociace středoškolských klubů ČR.

Ceny předala vítězům místostarostka městského obvodu Ostrava-Jih Mgr. Dagmar Hrabovská, členka zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih Mgr. Hana Štanglerová a ředitelka Střední průmyslové školy stavební v Ostravě PaedDr. Zdeňka Klečková.

Záštitu nad fotosoutěží opět převzal hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., a starosta městského obvodu Ostrava-Jih Bc. Martin Bednář. Fotosoutěž pořadatelsky zajišťovala Asociace středoškolských klubů ČR z. s., a to za finanční podpory Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih, firmy SDS komplexní stavby s. r. o. a firmy Deichmann obuv s. r. o.

Nejlepší fotografie budou během ledna 2022 ke zhlédnutí v obchodním centru Avion Shopping Park a od února do března v obchodním centru Fórum Nová Karolina.

Blahopřejeme k zaslouženému úspěchu a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy!

Fotogalerie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Mladí fotografové poměřili svůj talent v celonárodní soutěži

Již 22. ročník „středoškolské soutěže pro budoucí fotografy CESOFOTO 2021“ vyhlásila v březnu letošního roku Obchodní akademie, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava. Žáci prvních až čtvrtých ročníků oboru Fotograf z celé České republiky soutěžili v celkem v pěti kategoriích rozdělených podle jednotlivých ročníků. Z naší školy postoupili do republikového finále tito žáci:

 • v kategorii Sociální dokument: Karolína Škarpová (4. ročník) – 2. a 7. místo a Jaromír Ožana (3. ročník) – 5. místo
 • v kategorii Reklamní zátiší: Michaela Šabacká (3. ročník) – 4. místo
 • v kategorii Poezie ve fotografii a Volná tvorba: Nela Kubánková (2. ročník) – 5. a 7. místo.

Odborná porota složená z profesionálních fotografů pak na začátku prosince vybrala nejlepší soutěžní práce, které ji zaujaly jak výtvarným pojetím a originalitou, tak i technickým zpracováním a estetickým ztvárněním podle zvoleného námětu.

Uvedená kritéria tedy nejlépe splnila Karolína Škarpová ze 4. ročníku oboru Fotograf, a to svým černobílým portrétním snímkem, za který obdržela 2. místo v kategorii Sociální dokument. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Fotogalerie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Barbora Krenželoková bodovala ve fotosoutěži

Fotografický klub HAFOK z Bruntálu a Česká asociace hasičských důstojníků již po sedmnácté vyhlásily výsledky fotosoutěže s názvem „Hasiči před i za objektivem“, které se každoročně účastní kromě hasičů také amatérští a pokročilí fotografové z řad široké veřejnosti, a to v kategoriích: Požáry, Ostatní zásahy, Výcvik a Život na stanici. A právě v poslední kategorii získala bronzové umístění žákyně třetího ročníku oboru Fotograf Barbora Krenželoková, a to za noční snímek s názvem „Technika SDH Pustkovec“. Barboře děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k úspěchu ve fotosoutěži s dlouholetou tradicí, jíž předsedá světoznámý dokumentární fotograf a pedagog Jindřich Štreit.

Fotografie k článku na facebookových stránkách školy.

Dvojnásobný medailový úspěch na soutěži Zlatý masér

Šestý ročník soutěže Zlatý masér přinesl žákům naší školy umístění na stupních vítězů v obou soutěžních kategoriích. V konkurenci 15 škol účastnících se této masérské soutěže uspěl jak Richard Mojžysz 2. místem v kategorii Sportovní masáž, tak i dvojice Anna Krayzlová a Michal Tesař, která vybojovala 3. příčku v kategorii Synchronní sportovní masáž. Úspěšné trio žáků 4. ročníku oboru Masér sportovní a rekondiční pod vedením učitele odborného výcviku Bc. Patrika Koláře si tak ze Sanatorií Klimkovice odvezlo kromě dobrého pocitu z výborně odvedené masérské práce také hodnotné ceny a poháry za umístění mezi nejlepšími. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Fotogalerie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Okresní kolo v přespolním běhu SŠ

Dne 1. 10. 2021 se konalo okresní kolo v přespolním běhu v běžeckém areálu Bělský les v Ostravě-Zábřehu, kterého se zúčastnili žáci 6 ostravských středních škol. Naše škola vyslala na tento závod dva týmy, které se ve skvělé konkurenci rozhodně neztratily. Za chlapce nás reprezentovali:

 • Velčovský Vojtěch
 • Košťálek Vojtěch
 • Košťálek Václav
 • Peňáz Matěj
 • Bartonec Matěj

Za dívky nás reprezentovaly:

 • Musialová Nikol
 • Ostráková Valerie Julie
 • Machalová Iva
 • Bienieková Natálie

Chlapci běželi trasu 4 km a nejlépe z kluků doběhl Matěj Peňáz v čase 15:40. Dívky absolvovaly trasu dlouhou 2 km, na skvělém 4. místě se umístila Natálie Bienieková v čase 7:22. Velkou pochvalu zaslouží všichni, kteří se přespolního běhu zúčastnili. Všem našim závodníkům ještě jednou děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Fotogalerie k závodům na facebookových stránkách školy.

Titul 2. VICEMISS RENETA míří na naši školu

MISS RENETA, mezinárodní soutěž krásy studentek středních škol, se koná již od roku 1993. Její 28. ročník pod názvem HVĚZDY HVĚZDÁM se konal 24. 9. 2021 v Kulturním domě Leoše Janáčka Havířov-Podlesí.

Finálový večer s úžasnou atmosférou plnou hvězdných hostů, moderátory Vladimírem Hronem a Olgou Lounovou, se opravdu vydařil. Letošní korunku krásy MISS RENETA 2021 získala Emma Lehotská, 1. vicemiss se stala Klaudia Grófová a 2. VICEMISS RENETA Terezie Kubinová, studentka naší školy. Velká gratulace a děkujeme za reprezentaci naší školy!

Fotogalerie k článku na facebookových stránkách školy.