Aktuální úspěchy našich žáků (školní rok 2022/2023)

Tři medaile z MČR mladých kadeřníků a kosmetiček

HARMONIE je soutěž určená studentům středních škol, kteří studují v řádném denním studiu oborů vzdělání Kadeřník nebo Kosmetické služby. Mistrovství republiky se koná jedenkrát ročně a zástupci naší školy jsou jeho pravidelnými soutěžícími. Letos se tato akce konala již po sedmnácté ve čtvrtek 30. března v Jihlavě. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích – v účesové tvorbě v dámské kategorii na živém modelu a na cvičné hlavě, v pánské účesové tvorbě a v dekorativní kosmetice.

A výsledky? Krásná druhá místa si z Jihlavy přivezli Natálie Sedláčková ze třídy H3A za zpracování Jarní romance v dámské kategorii na cvičné hlavě a Fabián Foldyna ze třídy H3B za pánský střih Pompadour. Zpracování živého dámského modelu na téma Culík žákyně Venduly Havelkové z H2B sice porotu nezaujalo natolik, aby ho posunula na vítězná místa, nicméně účes se jí povedl podle představ a zaslouží si minimálně naše ocenění za perfektní výkon i přes nominaci doslova za pět minut dvanáct.

Nejlepší umístění si přivezla z Jihlavy žákyně posledního ročníku oboru Kosmetické služby Marie Pavlíčková, která kategorii dekorativní líčení na téma Sahara ovládla a přivezla do Ostravy zlatý pohár.

Poděkování za vzornou reprezentaci a pomoc patří také modelům – Janu Kučerovi (EP2), Natálii Herudkové (H1A) a Terezii Kubinové (K4), stejně jako učitelkám odborného výcviku, které se podílely na přípravě našich studentů – Marcele Meinhardové, Ivě Baňochové, Renatě Kořené a Lence Mecové. Všem děkujeme za skvělou reprezentaci školy a oceněným blahopřejeme.

Fotogalerie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Kadeřníci a kosmetičky přivezli krásná umístění

Regionální soutěž mladých kadeřníků a kosmetiček s názvem Brněnské zrcadlo pokračovala letos již osmým ročníkem. Konala se ve čtvrtek 26. ledna 2023 v Brně.

V kategorii dekorativní kosmetika obsadily naše maturantky Marie Pavlíčková s modelkou Terezií Kubinovou krásné 2. místo líčením na téma Indická princezna. Na tuto soutěž je, včetně kostýmu, připravovala UOV Lenka Mecová.

Kadeřníci se utkali ve dvou disciplínách. V pánských účesech na téma Elvis Presley. V této kategorii se soutěže účastnil žák 3. ročníku Fabián Foldyna pod vedením UOV Ivy Baňochové a umístil se se svým modelem Martinem Michnou na krásném 2. místě.

V dámské disciplíně pak soutěžila žákyně 3. ročníku Karolína Židlíková s modelkou Julií Kratochvílovou na téma Mikádo v období 1. republiky. Jejich výkon byl ohodnocen 5. místem. Dámskou disciplínu připravovala a žáky na soutěž doprovázela UOV Marcela Meinhardová.

Všem modelům děkujeme a soutěžícím gratulujeme k jejich úspěchům.

Fotogalerie k soutěž na facebookových stránkách školy.

Porota soutěže Cesofoto opět ocenila volnou tvorbu našich studentů

Studenti oboru Fotograf se v několika posledních letech vezou na úspěšné vlně a obsazují přední příčky v regionálních i celonárodních soutěžích.

Také organizátoři 23. ročníku soutěže Cesofoto, pořádané OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava, ocenili hned několik našich mladých a nadějných studentů oboru Fotograf. V celorepublikovém finále tak převzali ocenění Sandra Kovaříková (za 2. místo v kategorii Volná tvorba) a Maxim Bajza (za 3. místo v kategorii Světlo maluje).

Autoři vítězných prací obdrželi své diplomy z rukou akademického sochaře Jiřího Plieštika z Písečného, který v posledních letech zanechal výraznou stopu i v našem kraji, neboť je autorem monumentální bronzové sochy orla dominující nově zrekonstruovanému prostoru orlovského náměstí.

Součástí slavnostního předávání cen byla také Plieštikova přednáška na téma Světlo, jelikož aktivity tohoto respektovaného výtvarného umělce se nikdy neomezovaly pouze na sochařství, ale námětem jeho tvorby byly vedle organických rostlinných tvarů i stylizované lidské figury, zachycené fotoaparátem. „Zabývám se tím, co je uloženo v podvědomí a nevědomí, zajímá mne světlo,“ sdělil mimo jiné přednášející studentům.

V celostátním kole soutěže uspěli také Daniel Novotný a Nela Kubánková (4. a 7. místo v kategorii Spolu, 5. místo v kategorii Pohledem minimalisty).

Odbornou porotu zaujaly soutěžní práce našich finalistů nejen výtvarným pojetím a originalitou, ale i technickým zpracováním a estetickým ztvárněním podle zvoleného námětu.

Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Fotogalerie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Tři medaile ze soutěže AR JUNIOR 2022

V prvním listopadovém týdnu se v Českých Budějovicích uskutečnil již 21. ročník dvoudenní celostátní soutěže aranžérů s názvem AR Junior.

První den soutěže ovládla disciplínu Drátěný program (alternativa výkladní skříně) Eliška Korchanová a nechala za sebou všechny své konkurentky. Do Ostravy si tedy přivezla zlatou medaili v této disciplíně. Stejně zabodovala také Sofie Jandorová v Písmu ručně psaném a tuto disciplínu vyhrála. Následovala soutěžní disciplína Plakát, v níž Tereza Kalafutová obsadila druhou příčku. Disciplína Dárkové balení přinesla Petře Kohutové čtvrté místo a Počítačová grafika Adéle Pretchové šesté místo. Maketa výkladní skříně, kterou vytvořila Karolína Bujochová, byla ohodnocena osmým místem, v soutěži s názvem Hodnocení očima žáků získala čtvrté místo.

Blahopřejeme třem oceněným žákyním a děkujeme všem zúčastněným za vynikající reprezentaci naší školy. Veliké poděkování náleží také učitelkám odborného výcviku, které všechny naše žákyně na tuto soutěž skvěle připravily.

Fotogalerie k soutěži na facebookových stránkách školy.

Stříbrné medaile ze soutěže Zlatý masér 2022

Už 7. ročník má za sebou mezinárodní masérská soutěž žáků středních škol Zlatý masér, konaná tentokrát pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislava Folwarczného a náměstkyně primátora Statutárního města Havířova Mgr. Jany Feberové. Ani tentokrát na soutěži nechyběli naši žáci.

Ve čtvrtek 13. října si díky nim naše škola připsala další z úspěchů v této již tradiční masérské soutěži. I přes širokou konkurenci 17 středních škol (z toho dvou slovenských) si nakonec Vojtěch Velčovský, Vanessa Paprskářová a Kristýna Klubalová (z 3., respektive 4. ročníku oboru Masér sportovní a rekondiční) vybojovali v klimkovických sanatoriích poháry za 2. místo v soutěži tříčlenných družstev o nejlepší synchronní sportovní masáž. Kristýna k týmovému úspěchu navíc přidala po výborné sportovní masáži ještě 6. místo v kategorii jednotlivců.

Jsme rádi, že i letošní masérský tým (tentokrát pod vedením učitele odborného výcviku Mgr. Patrika Koláře) přidal další zápis do řady našich úspěchů na této prestižní soutěži. A potvrdil tím, že svou práci dělají jak naši žáci, tak i jejich učitelé na velmi vysoké úrovni. Děkujeme a gratulujeme!

Fotogalerie ze soutěže na facebookových stránkách školy.