OPVK Pohyb a strava, to je čistá hlava

Název projektu: Pohyb a strava, to je čistá hlava
Registrační číslo projektu:  CZ.1.07/1.1.00/53.0018
Datum zahájení projektu: 01. 09. 2014
Předpokládané datum ukončení projektu: 31. 07. 2015
Koordinátor projektu: Mgr. Barbora Boudová

Cílem tohoto projektu je rozšířit a obohatit spektrum znalostí žáků ZŠ/SŠ v MSK z oblasti zdravého životního stylu, a to prostřednictvím nových metod a forem výuky na ZŠ/SŠ, které povedou žáky k ustáleným návykům, resp. ke zdravému životnímu stylu a pomohou jim ke snadnější orientaci v oblasti zdravého stravování, správného využívání pohybových aktivit pro udržení fyzické i psychické rovnováhy a zvládání každodenních dopravních situací.

Náplň projektového týdne:

DEN 1 – Jsi, co jíš (od výběru potravin až po zdravý jídelníček)
DEN 2 – Netradiční pohybové aktivity (od hodin tělesné výchovy až po využití volného času)
DEN 3 – Je lepší chodit pěšky (význam chůze jako nejpřirozenějšího pohybu člověka)
DEN 4 – Jak se chovat v dopravě (netradiční ukázky, dopravní výchova dle jednotlivého stupně školy, možnost odzkoušení, první pomoc v dopravě apod.)
DEN 5 – Den evaluace žáky ZŠ a SŠ (tvorba koláží, výtvarných sdělení, digitálních knih – způsob evaluace bude přizpůsoben žákům od 1. stupně ZŠ až po žáky 4. ročníku SŠ)

Nové metody a formy k tématu zdravý životní styl se dotýkají přímo vyučovacích aktivit a v projektu budou vzděláváni nejen žáci, ale i pedagogičtí pracovníci.